Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi tartozik a bútorzott...

Mi tartozik a bútorzott albérletbe?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a lakásunkat albérletbe kiadni, bútorozottan. A bútorokon kívül mi tartozik még az alapfelszereléshez? Gondolom a hűtő, mosógép, mikró igen, de a férjem már vitatja a fürdőszoba szőnyeget, porszívót és társait.
2011. aug. 1. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
evőeszköz, néhány edény, lábas, tálca, csak ami nektek nem kell, bőven elég az :) ha nektek van 2 porszívó, én otthagynám.. hamarabb kel el :)
2011. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
esetleg ha van egy rossz felmosó+vödör
2011. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


A legtöbb helyen, ahol bútorzottként adják ki a lakást, az van benne, ami kifejezetten "bútor"-nak számít. Tehát ágy, szekrény, ebédlőasztal, székek, polcok, esetenként lakástextília (tehát szőnyeg). A porszívó nem, a fürdőszoba szőnyeget meg felesleges, mert ha igényes lakó költözik be (gondolom csak olyannak adjátok ki, aki igényes), akkor úgyis lecseréli.

De ha gondoljátok, adjátok ki "részben bútorozottként", és a leírásban felsorolhatjátok, hogy mi van benne.

A hűtő, tűzhely a nem bútorozott lakásoknál is alap, benne van. A mikro már változó, nálunk benne volt, pedig a lakás a konyhán kívül csontüres volt.

2011. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
azok szerintem nem tartoznak bele
2011. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
A szőnyeg szerintem nem tartozik bele, a porszívó igen. De teljesen rugalmasan is megoldhatjátok, hagyjátok ott, amit nem akartok elvinni, viszont mindenről készítsetek leltárt, és írjátok bele a szerződésbe.
2011. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

A fürdőszobaszőnyeg úgyis tönkremegy (nem fognak rá vigyázni).


A porszívó még belefér, ha nem sajnálod (ne vadonatújat hagyj ott).


Egyébként kötelező a megfelelő ágy (ágynemű már nem feltételnül), elegendő szekrény, minden szobába asztal és szék. Függöny is jó ha van, az albérlő nem fog venni.

Szerencsés, ha van szárító is teregetni.

2011. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

A fürdőszoba szőnyegről egyből az jutott eszembe, hogy ilyen alapon akkor már ágyneműt is kellene biztosítani és törölközőt, meg folyékony szappant, meg konyharuhát, stb. :)

Szóval az én értelmezésemben a bútorozott albérlet bútorokat és alapvető háztartási gépeket jelent: hűtő, mosógép. Porszívó, mikró, TV például határeset, nem életbevágó, persze jó, ha van. Azért nem árt, ha van függöny is, mert azt egy albérlőnek nehéz beszerezni a megfelelő méretben.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi amikor bútorozott lakába mentünk albérletbe akkor csakis a bútorokra vonatkozott.Ágy,szekrények,asztal,szék.

A fürdőben nem volt semmi csak a kád,wc,és a mosdó..A konyhában a beépített konyhaszekrény,hűtő,tűzhely.

Se fürdőszobai szőnyeg,se evőeszközök,se tévé,se mikró,se ágyneműhuzat...Semmi..ezek már mind személyes tárgyak..

Jobb is ha ezek nincsenek,mert idővel úgyis tönkre mennek,vagy elvesznek..

2011. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

"A fürdőszobaszőnyeg úgyis tönkremegy (nem fognak rá vigyázni)."

Ez azért nem feltétlen van így!!!

Én albérlőként nagyon vigyázok az albérletben a tulajdonos berendezési tárgyaira, úgy, mintha a sajátom lenne. Nem minden albérlő vágja tönkre a dolgokat.

2011. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:17



Ez így van. Én sem szívesen ennék más villájával meg más ágyneműjében aludnék.

2011. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!