Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház albérletbe adás...

Családi ház albérletbe adás cégnek,8 fő részére? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ha ki akarom adni családi házamat egy cégnek 8 fő részére, akkor mi a teendő? Bejelentésnél hova kell fordulni, ill. mit kell fizetnem pluszba, és mennyit vonnak le a bérleti díjból? Megközelítőleg 80-90e Ft bérleti díjról van szó. Hogy megy ez? Kérlek segítsetek!
2011. aug. 9. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:

APEH (sosem tudom az új nevét). Adószámmal rendelkező magánszemély leszel, ergo tudsz számlát adni.

Az,hogy mennyit vonnak le nem tudom. De azt hiszem 25%-ot!

2011. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül az ingatlan bérbeadásból származó bevételed, és az SZJA-val együtt adózik, ez 16%.

Esetedben cseppet sem mindegy, hogy 80e Ft a bérleti díj vagy 90e Ft. Ugyanis 80e Ft-os bérleti díjnál MÉG NEM, azonban 90e Ft-os bérleti díjnál MÁR KELL fizetni 14% EHO-t is a teljes összegre vonatkozóan. [EHO-t akkor kell fizetned, ha az éves bérletidíj-bevételed az 1.000.000 Ft-ot meghaladja. Az EHO-t a járulék felső határáig, 450e Ft-os összegig kell megfizetni.]

Adószámos magánszemélyként el kell dönteni, hogy ki fogja az adóelőleget megállapítani és levonni. Ezt megteheti a bérbevevő is esetedben, ekkor ő fogja bevallani és megfizetni a te SZJA-dat, majd erről igazolást fog adni. De nyilatkozhatsz úgy, hogy te magad végzed ezt el, és vallod be negyedévente.

2011. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy kb 3-4hónapra lenne szüksége albérletre.
2011. aug. 9. 10:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha csak 3-4 hónapra adom ki 90e ft-ért, akkor is fizetni kell az SZJA-n kívül az EHO-t is?
2011. aug. 9. 11:36
 5/10 A kérdező kommentje:

"Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: áfatörvény) rendelkezései alapján, fő szabály szerint az ingatlan bérbeadása adómentes szolgáltatásnak minősül, azaz sem felszámítani, sem megfizetni nem kell a bérleti díj után az általános forgalmi adót."


forrás: [link]



Akkor, hogy is van ez? Mert már nem értem.

2011. aug. 9. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi köze az ÁFA-nak az SZJA-hoz meg az EHO-hoz?

Te nem is vagy ÁFA-körös, mire felszámítanál amúgy fel ÁFA-t és mire fel vonnál le ÁFA-t?

ÁFA-t senki nem írt, hogy fizetned kell... SZJA-ról és EHO-ról volt szó.

Ha egy évben nem éri el az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmed az 1 millió forintot, csak SZJA-t kell fizetned.

2011. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja! Bocsi, félre olvastam. Nem értem én ezeket az adózási hercehurcákat. Egy a lényeg, kiadhatom akár 90ezer forintért is, mert 3-4 hónap alatt nem éri el az 1M ft-ot :). Köszönöm a válaszodat!
2011. aug. 9. 18:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Még azt felejtettem el megkérdezni, ezt hogy kell bejelenteni? Mert ez lesz (remélem) az első bérbe adásom.
2011. aug. 9. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Bemész a NAV adóirodájában (APEH :P), és ott közlöd, hogy ingatlan bérbeadás okán kérsz adószámot. Kitöltöd a papírt, és kész is. De ha előre akarsz dolgozni akkor az ÁNYK nyomtatványkitöltőben a 11T101-es nyomtatványt kell kitöltened.

Egy kis segítség hozzá:

A01/7. szakmakód: 682008,

A01/6. tevékenység végzésének formája: 2

F01-en csak az 5. van kitöltve az alábbiak szerint:

Áfa-fizetési kötelezettség megállapítása:

5/1. X

5/14. X [T]


A többi rész értelemszerűen.

2011. aug. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nyomtatványt ügyfélkapun is be tudod nyújtani.

Amúgy ha nem cégnek adnád ki az ingatlant, akkor nem kellene adószám, de mivel a cég el akarja számolni, így szükséged lesz rá.

De kérdezd meg a céget, hogy elég-e nekik a bérleti szerződés.

Mert csak bevallani kell a bevételt, ha csak ingatlant adsz bérbe, akkor nem kötelező kiváltanod az adószámot.

2011. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!