Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen házba/lakásba költöznét...

Milyen házba/lakásba költöznétek, ha nem számítana az ár és az hogy merre található!? Szóval milyen az igazi álomház számotokra?

Figyelt kérdés
linkeljetek képet is!:)
2011. aug. 6. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez. :D

2011. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nagyon szép!:))nekem tetszik:)
2011. aug. 6. 21:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Fúúú! Ez nagyon király! Nekem is bejön. :)
2011. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Elmondhatom magamról hogy olyan helyen lakom amit nem cserélnék le soha az életben (ezt most nem dicsekvésből mondom, pedig tudom hogy sokan irígyelnek). Tehát szerintem elsődleges mindenképpen az hogy milyen a környezet, itt van patak (közvetlen a kerítés alatt, de van olyan is errefele akinek a telkén folyik át), erdő, állatok, nincsennek viszont hangos zajok, rossz szomszédok, zsibongás, stb.

A másodlagos ugye maga az épület (csak kertesház esetleg tanya, lakásba nem költöznék). Mint írtam feljebb elég jó környéken lakom, sokan építkeztek itt az elmúlt években és gyakran járnak erre a turisták is azt nézegtve milyen szépek a házak. Hát igen, lehet valakinek szép háza, de a tapasztalat azt mutatja hogy minél csicsásabbra, cicomásbbra, feltünőbbre építteti a tulaj valószínűleg annál kevesebb a kultúrája. Ma már bemegy az ember egy építészhez és elmondja hogy milyen kacsalábon forgó palotát szeretne az újjonan vásárolt telekre és megépítik neki. Szóval van különbség szép ház és szép ház közt is, mert végülis lehet akármilyen házad/lakásod attól az emberi értéked még nem lesz több (nem leszel tőle okosabb, kultúráltabb, intelligensebb emberi lény), viszont ha az elképzeléseid szerint tervezik a házad külsejét/belsejét akkor megmutatkozik valamennyire az is hogy milyen ember vagy. Erről lehetne hosszú oldalakt írogatni, én inkább most nem teszem meg ha nem baj :) Viszont ha már ennyire szeretnél linket akkor mutatok egy tényleg szép házat. Az amerikai és angol építészeti stílusokat nem igazán csípem, tőlük keletre viszont a legtöbb modern és tradícionális építészeti irányzat normális, egyik kedvencem a breton, ezen a linken pedig sok szép breton ház található, azthiszem bármelyiket elfogadnám közülük: [link]

2011. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm!

tényleg irigyellek azért,amiért ,,álmaid lakásában" élhetsz!Szerencsés vagy!:)

2011. aug. 6. 23:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Álmaim lakása...hmmm hát igen, igaz hogy ez volt a kérdés tárgya, de szerintem az álmaim lakása az kb. olyan dolog mint az "álmaim autója", "álmaim számítógépe", "álmaim nője" kategória, mindig vannak újabbak, jobbak, ahogy a házon, lakáson is szinte évente lehetne cserélgetni kismillió dolgot mindig a legújabbra, legpszuperebbre, de mi értelme? Persze, törekedni kell arra hogy jó állapotban legyen meg karban kell tartani egy házat is ugyanúgy mint bármi mást, de ha az ember jó környezet lel az otthonában az megnyugtató érzés. Ráadásul az autóddal, a számítógépeddel vagy a nőddel ellentétben ezt nagyobb valószínűséggel hagyhatod az utókorra, magyarán a következő generációk is vígan éldegélhetnek benne.

Szóval szerintem soha nem azt kell nézni hogy mi lehetne a legjobb opció (élhetnék Hollywoodban egy villában Bruce Willis és Mick Jager között), hanem azt hogy a lehetőségekhez mérten hol vagyok (a vidéki kertes csendes, erdei környezetben csak jobb mint a Közép-afrikai nyomornegyed). Úgyhogy én azt mondom hogy az álomlakás a boldogságnak egy olyan típusa amely bárki számára elérhető, csak meg kell becsülni az otthont. Kérdés: szerinted a szobák számát és a kerti medencék nagyságát hajkurászó rózsadombi milliomosok a boldogabbak vagy az az árva aki az árvaházból kijutva saját lakást szerez egy panelban? Na ugye! Én is tudnék biztos sok negatívumot mondani a helyről ahol élek, csak egyszerűen a rossz dolgokat vagy kerülöm, vagy megoróbálok javítani rajtuk, de a legvalószínűbb hogy a pozitív dolgok bőven ellensúlyozzák őket :)

2011. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az Iron Man villa tényleg lenyűgöző.

Ha ilyen házam lenne szinte minden vendég aki belép tátott szájjal nézne.



Szeretnék egy olyan házat ami nagy és tele van energiatakarékos dolgokkal modern eszközökkel, parkosított udvarral és mindezt a szülőfalumban.

2011. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek:nem hiszem hogy a ,,rózsadombiak" tudnak örülni a villáiknak...

Te biztosan egy pozitív gondolkodású ember lehetsz.Kár hogy kevés ilyen van manapság!

köszönöm a válaszokat és várom a többiek ,,álomházát" is!:)

2011. aug. 7. 11:48
 9/15 anonim ***** válasza:

Én mindig egy régi kastélyépületet vagy kúriát szerettem volna,amit saját kezűleg felújítok.Messze a várostól,ne legyen túl közel szomszéd.

Ilyen helyen lakok.Bár a város nincs messze,de vettem egy tanyát.Közvetlen szomszédom egy telekkel arrébb van minden oldalról.Erre felé úgy építettek,hogy egy ház egy üres telek(erdő) megint egy ház és így tovább.

Mindenem megvan itt is,ami régebben egy kisvárosban meg volt.Ha nyernék a lottón,akkor sem adnám el,csak átalakítanám úgy,hogy valóban kúria jellegű legyen.

Ezért is vettem meg.Belmagassága megvan,elég nagy is,jó helyen is van,a kert nagy része parkos,szóval minden adott ahhoz,hogy ITT legyek boldog.

És ha véletlenül valami miatt el kényszerülnék költözni(sajátból remélem,hogy nem raknak ki) akkor is mindenképpen tanyát vennék,de nem az Isten háta mögött,hanem ugyanígy,jól megközelíthető helyen.

Másoknak ez csak egy átlagos,újszerű épület,de én többet látok benne és épp ez a lényeg.

Fotót nem tudok mellékelni,mert rossz a fényképezőm,tényleg semmi extra,de nekem maga az életem :-)

2011. aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

:) Nekem az Iron Man villa egyáltalán nem tetszik! Egészen más stílusú házba költöznék. Olyanba, mint a saját házunk :) Amiket linkelek, külsőre nem egészen olyanok, mint a saját otthonunk, de nagyon hasonló stílusú, főleg a belső tere. Egyszerűen imádom! :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Hú, most per pill ennyit találtam :)

2011. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!