Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire megbízható az interne...

Mennyire megbízható az internetes vásárlás? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Én most szeretném kipróbálni de még nem mertem.bármit biztonsággal megtudok venni anélkül,hogy átvágnának?
2009. ápr. 14. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még semmi rossz tapasztalatom nem volt. Pedig nagy értékben is rendeltem már. Igazából nincs mit kockáztatni, a jogszabályi háttér ugyanaz mint mikor boltban vásárolsz. Annyit kivéve, hogy az adott darabot akkor látod mikor kiveszed a dobozából. Ha valami nem teszik, vagy nem olyan rögtön visszaküldöd és kész, visszaadják a pénzed.
2009. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte csak onnan vásárolok. Olcsóbb, kihozzák házhoz. Itthon vagyok a pici babámmal, nagyon nehézkes eljutni valahová és nézelődni. Eddig semmi rossz tapasztalatom nem volt, sőt!
2009. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,azthiszem akkor én is vásárolok.!
2009. ápr. 14. 10:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Többször fizettem már bankkártyával a neten, de eddig nem volt vele semmi problémám egyik üzlettel sem.


Viszont! Ha terméket rendelsz, a Magyar Postára semmiképp se bízd a cuccot. Előre kifizettem egy ajándéknak szánt mp3-lejátszót, a cég a Magyar Postán keresztül küldte, de nem érkezett meg, ugyanis valaki valószínűleg lenyúlta. Amikor reklamált a cég náluk, négy hetes késéssel megkaptam a lejátszót, de nem eredeti csomagolásban, és lehetett látni rajta, hogy valaki használta, s addigra már rég elmúlt a szülinap. Egyébként a Posta több előre kifizetett, vagy ingyen rendelhető termékemet is lenyúlta (kaptam a cégektől visszaigazolást vagy fotót a feladás bizonyítására). Több nyereményem (két CD, egy könyv) eltűnt, pedig a Fülesben is megjelent, hogy én nyertem a könyvet...


Sokkal megbízhatóbbak a futárcégek, de ott is volt olyan, hogy az új számítógépem nagyon drága, dizájnos házán volt egy hatalmas karcolás (valami vágóeszközzel valaki megsértette a számítógép dobozát, így kerülhetett rá...).

2009. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Már többször, több helyről vásároltam cuccokat az interneten. Volt, hogy utánvéttel a futárnak fizettem, volt, hogy bankkártyával az adott cég bankjának a segítségével. Mindkét módon hiánytalanul és pontosan megérkezett a vásárolt termék.

Főleg a bankkártyás vásárlásnál fontos előre körülnézni-tudni, hogy mennyire megbízható a hely. az e-mailben hirdetett weboldalakról nagy valószínűséggel nem vásárolnék órát, de pl az óra_gyártója.com weboldalról előfordulhat.

2009. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
44%

én megbízhatónak tartom. főleg a vaterát:D

Lays

2009. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

nekem csak pozitív tapasztalatom van


kattekop

2009. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Hát a legutóbbi showder club előtt nem tudtam mit csinálni ezért kékfényt néztem :P abban elég durva esetről volt szó-- ja meg az egyik ism.-öm szomszédjának a fia is felad a vaterára vmit, és egy téglát küldd el... Szóval nézd meg személyesen, főleg a drágább dolgoknál!
2009. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha internetes boltban vásárolsz, és kiszállításkor a futárnak fizetsz, az teljesen biztonságos. Könyveket pl. évek óta így veszek, mert olcsóbb, mint boltban, sőt a gázkazánt és a takarítógépet is internetes üzletből rendeltük. Ha magánembertől vásárolsz használt cuccot, az mindig egy fokkal rizikósabb. Bankkártyás fizetéssel még csak repülőjegyeket vásároltam, soha nem volt semmi problémám.
2009. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az aukciós portálokon érhet meglepetés, egyébként nekem sem volt soha rossz tapasztalatom, pedig sokmindent és sokfélét rendeltem már.
2009. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!