Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelő festék? Jó?

Shanokk kérdése:

Hőszigetelő festék? Jó?

Figyelt kérdés
Thermoshiled, Protector és társaikról kérnék véleményt, lehetőleg olyasvalakitől, aki használta is kérlek mellőzzétek az egyéb véleményeket, tényleg tapasztalatokat szeretnék hallani! (Fórumokon mindenki lehúzza, de senki nem "felhasználó", azért kérnék tapasztalati alapú megszólalásokat)
2011. aug. 17. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kentem már ilyen festékkel házat de valami kib*szott drága, de rohadt tartós is. Ez talán a piacon az egyik legjobb és legdrágább festék is sajnos! Nagyon jó választás ha van pénzed rá.
2011. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha már használod elmondanád nekünk mit tud ? Pl melegebb van, nem nedvesedik a fal ? mert a reklámja nem rossz ugyan, de olyannal rajtad kívül még nem találkoztam,aki használta volna. Oszd meg velünk légy szíves.
2011. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát eddig még csak énis 1x használtam mivel rohadt drága :D nagyon pénzes kuncsaft meg annyira nincs. Én is csak annyit tudok kb mondani amit a honlapjukon írnak mert emlékeim szerint a vödrön nincs ilyesmi feltüntetve csak a szokásosak. (száradás idő, felhordás módja, kiadósság stb.)Elvileg ez jobban bírja a hőtágulást és nem repedezik meg mint a többi festék ( nálunk is már megvan mindenütt )hát meg ez nagyon speci festék elméletileg megtartja valamennyire a hőt, és rohadt tartós bevonatot képez ami igaz lehet mert a ruhámon még mindíg ottvan pedig 1 éve volt azidő alatt volt mova néhányszor. :)
2011. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A nálunk is megvan mindenütt repedezve a festék azt úgy értem hogy nem ez a termoshieldes hanem másfajta festék.
2011. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy összekevertem a Thelmilate hőszigetelő festékadagolóval, amit penész ellen is hirdettek. Ebből van külső és belső is. Az ára 2,2 dl ami 2,5 liter festékhez kell adagolni, aminek az ára 39oo forint. Ezt ismeri valaki. A netről vettem le télen ,de a festékboltokban ismeretlen. Állítólag a NASA kísérletezte ki. Hülyeségnek tartják. Nos ?
2011. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Erre meg csak annyit lehet mondani, hogy talán. Ezt írják, lehet benne valami :) De mindegy , hogy a NASA csinált először hasonló festéket vagy nem csak tartós legyen és amit leírtak azoknak tökéletesen megfeleljen...szerintem.
2011. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Nem nekem kell fizetnem, ezért az ár nem számít. :-) Kipróbálom, hamarosan itt a tél és akkor megosztom a tapasztalatokat. Nem várok el mindent a festéktől, amit leír, leginkább a hőhidak kiiktatása és a penész érdekel, a hőszigetelés sem hátrány persze, de azért hungarocellel bebiztosítom magam. :-)
2011. aug. 18. 19:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon érdekelne a thermoshield festék kipróbálásod eredménye, mert hasonlókon gondolkodom, de a leírások túlságosan reklámízűek, a minősítések pedig nem tartalmaznak a hővisszaverődésről semmit.

2012. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hőszigetelő festék nem létezik, a leírt "tudományos" szöveg értelmetlen maszlag.

Ha feltételezzük is, hogy a mikrogömbök egyáltalán nem vezetik a hőt, köztük van valami: levegő, kötőanyag, víz. Az a valami párhuzamosan kapcsolt hőellenállás a festékkel, és 0,3mm vastagon nem is jelentős a nagysága. Tehát ha a NASA überturbó nanogömböknek végtelen is lenne a hőellenállása, a réteg eredő hőellenállása akkor is nagyon alacsony.

(Ez fizika, én pedig fizikatanár vagyok.)


Hőtükör tulajdonságú ettől még lehet a festék (mint mondjuk az alufólia-tapétázás, aminek szintén minimális a hőellenállása, de mégis megakadályozza a hősugárzást a felületről), értelme és hatása ekkor annyi, amennyi a sugárzásos hőleadás hőellenállásának aránya a teljes hőellenállásban. Egy forró folyadékot szállító SZIGETELETLEN vascső hőveszteségét akár meg is felezheti. De már egy elavult B30-as falazaton is csak pár százalékot javít. De ezt olyan áron teszi, hogy belső oldalon alkalmazva hűti a fal belső felületét! Azaz nem csak ott lesz nedvesedés-penészedés, ahol eddig, hanem nagyobb területen.

Tapasztalat: [link]

2013. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Koós Miklós válasza:

A jelenlegi tudományos álláspont szerint (és itt vélhetően anno a NASA sem osztott meg minden infót a tudományos világgal) a hőszigetelő festék esetén a hagyományos mérések és számítások nem használhatóak, többek között azért sem, mert az eredeti felhasználási és a polgári alkalmazások között olyan mértékű az eltérés, hogy nem lehet ugyanazt a hatást alapul venni. Nehezíti a majdani vizsgálatokat, hogy még az sem eldöntött, hogy a méréseknek egyáltalán mik legyenek a paraméterei.


Bár a hőszigetelő festékeknek valóban van hőszigetelő képességük, csak éppen ennek a mértékét ma egyetlen forgalmazó sem tudja bizonyítani, mert nem létezik hozzá sem számítási sem mérési metodika. Innentől kezdve pedig egy tervező nem is tervezheti be, mert e tulajdonságáról nincsen semmiféle tanúsítvány, ami viszont a hazai felhasználást akadályozza. Ha valaki mégis betervezi vagy egyszerűen csak felhasználja, az csak a saját felelősségére teheti meg és ne csodálkozzon, ha nem az lesz a később tapasztalt hatás, mint amit a marketingesek megpróbáltak elhitetni.


akit bővebben érdekel:

[link]


Koós Miklós építész

2014. márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!