Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelő festék? Jó?

Shanokk kérdése:

Hőszigetelő festék? Jó?

Figyelt kérdés
Thermoshiled, Protector és társaikról kérnék véleményt, lehetőleg olyasvalakitől, aki használta is kérlek mellőzzétek az egyéb véleményeket, tényleg tapasztalatokat szeretnék hallani! (Fórumokon mindenki lehúzza, de senki nem "felhasználó", azért kérnék tapasztalati alapú megszólalásokat)
2011. aug. 17. 08:44
1 2
 11/16 Gy.Ata válasza:

Engem is érdekelne ez a festék, de nem a tudományos álláspontok érdekelnek, hanem csak a tapasztalatok.

Valaki lefestette kívül a házat, nyári kánikulában előtte hány fok volt (pl 29) és utána javult-e a helyzet?

Ez a fő kérés.

2015. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 bacsa19680302 válasza:

Üdvözlet!

Látom itt is megjelentek a "lehúzó hiénák". Bárhol ahol felmerül a Thermoshield bevonat (nem festék), abban a pillanatban el kezdik bizonygatni a fizikai képtelenséget.


Egy a lényeg én a ház teljes külső és belső felületét, valamint a faházamat is lefestettem ezzel a "hitvány" festékkel és azóta (nem tudom és nem is akarom bizonyítani) kb 18-20%-al kevesebb lett a fűtési fogyasztásom. Fogyasztásmérővel ellátott klímával fűtök mindenhol...tehát "tudom miről beszélek". A mindent lefestés alatt értem például a tetőtéri lambériát, az eresz alatt lévő lambériát a cserepeket stb. A faházat meg csak azért mert úgy néz ki amennyivel drágább a festék kb. annyival tartósabb is. Nem akarom 3-szoros UV álló lazurral 3 évente festeni, mert az csak kb addig bírja.


Szóval ez egy nagyon jó anyag és mondhat bárki bármit. Több ismerősöm is kipróbálta, sőt ahol lakom (Paks) még rajtuk kívűl többen is. Mindenki meg volt elégedve vele. Én azok után vágtam csak bele hogy először egy kisebb tetőt festettem le vele, -- miután megmértem a festékkel lefestett cserép hőmérsékletét a festetlennel szemben, és 4 fokkal volt hűvösebb mögötte a felülete--. Egyébként a tetőtérben is legalább 3-4 fokkal van azóta hűvösebb.


Szóval ennyit erről.

2016. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bacsa19680302 válasza:

Bocsánat!....

A tetőtéri hűvösre természetesen a nyári kánikulában gondoltam 30 fokos és az feletti külső hőmérsékletnél.

2016. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

>Látom itt is megjelentek a "lehúzó hiénák"

-Nevezzük őket szkeptikusoknak. Nem csak az elméleti képtelenség szól mellettük, de a mérések is. Pl. a PTE-PMMFK Épületfizika tanszéken próbáltak egy ilyen mintát mérni, de már ott elakadt a dolog, hogy a festékkel befestett sörösdobozba öntött forró víz gyorsabban hűlt, mint a festetlen párjába öntött....


Szóval ha valaki nagyobb kiadásokra szánná magát,előtte kérjen ki termékmintát, és tesztelje le...

2016. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni:

[link]

2016. nov. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Hapoka válasza:

A vakító napsütésben működhet a hőtükör festék kivül 200C fokos gömböcökkel,és belül a festék alatt pl. 35C fok falhőfokkal akár. DE NÉZZ TÜKÖRBE SÖTÉTBEN, LÁTOD MAGAD AKKOR? Kicsi hőfok különbségnél nincs hatása, csak drága!

Ezért beltéri nem jó, a kültéri is a tűző napos oldalakon!

[link]

abból is a 79649. hsz a bizonyítása, hogy logikai csaláson alapul a hőszigetelés, és a 49650., de az első a 79645 volt az elvek felvázolásával.

2017. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!