Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kezdenél új életet egy ingyen...

Kezdenél új életet egy ingyen kapott tanyán vagy falusi házban/nagy telekkel úgy, hogy lenne kellő anyagi fedezeted ahhoz, hogy mezőgazdasági termelőként "keresd a kenyered"?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 11:46
1 2
 1/19 anonim válasza:
62%

Ha nekem kéne dolgoznom a földön biztos hogy nem.Amugy ha az enyém lenne a birtok és minden rajta,csak felfogadott munkások müvelnék meg ugy most rögtön indulnék...

Tul elkényelmesedett vagyok ahoz sajnos igy a városi élet megszokása után hogy trágyázzak meg arassak.Amugy veteményest simán gondoznék,igy már kétesélyes a dolog.

2009. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
87%
Simán...
2009. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Nyugdíjas koromra ez az álmom, tanya, állatok :) Így 28 évesen viszont nem vágnék bele a gyerekem miatt.
2009. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Mennék. Mit mennék? Rohannék.
2009. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Gondolkodás nélkül mennék. Még anyagi fedezet se kéne, csak legyenek meg az eszközök, meg a kezdéshez elegendő vetőmag...
2009. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meglepődöm,hogy ennyien mennének!Többször hallottam a TV-ben olyan falvakról,ahol alig laknak és az üres házakba szívesen várnak fiatalokat.Milyen klasz dolog lenne, ha több fiatal család összefogna és megtöltené ezekt a falvakat élettel,gyerekzsivajjal.
2009. ápr. 16. 12:43
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak egy tanyából akar valaki megélni, ahhoz minimum 200ha föld kell, és ez sem biztos megélhetés egész évre. Ehhez már saját géppark kell, ami szintén nem két fillér. Aztán rizikó, hogy milyen az időjárás, hányszor kell permetezni, milyen növényről van szó, azt mennyiért vásárolják fel. Addig, amíg az aratás le nem megy saját zsebből kell élni, és a gazdálkodáshoz szükséges pénzt is elő kell teremteni. kiskertből és pár disznóból, tehénből ezt nem lehet. A húsmarha felvásárlói ára szerencsés esetben veszteség nélkül hozza ki a borjú megvásárlását, annak felhízlalását. A disznót pedig csak úgy veszi meg a vágó, hogy tápon van nevelve, mert a moslékon tartás már nem engedélyezett. Akkor a tápot is meg kell venni, és szintén zsebből. Aztán a 30kilós kismalacból pár szem táptól nem lesz 250kilós disznó. A baromfi csak saját szórakozásra tartható, mert a tojást is csak megfelelő ellenőrzéssel, engedéllyel lehet árulni, szavatossági idővel, ellenőrző számmal ellátni.

A tehéntejes gazdálkodás szintén felejtős, mert háznál árulni elvileg tilos, felvásárló pedig nincs, vagy nem érdemes foglalkozni vele. Szóval... miért is néptelendik el a kisebb falu?

2009. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát azért néptelenedik el a falu,mert nincs munkahely,ezért a fiatalok elmennek, az öregek kihalnak. Hasznosnak itéltem a válaszod,mert józan ésszel gondolkodva igaz amit írtál.DE: öröm olvasni,hogy ennyien MERNÉNEK újat kezdeni.
2009. ápr. 16. 14:35
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

14:00 vagyok!

Ebben természetesen igazad van (nagy húzóerő a munkahely - és persze a kényelmes élet), de a kérdésre szűkítettem a válaszom, így ha a föld nem ad megfelelő biztonságot, megélhetést, akkor a faluban már az sem vonzó. Természetesn nem a várostól 10-15km-re lévő falura gondolok, hanem ténylegesen a jobban elszigetelt falukra, zsákfalukra. Ilyen a miénk is, még a busz sem jár, igaz a város közel, de csak autóval. Kicsit túlozva 30 lakos van, kb fele az idős, nyugdíjas. És imádok ott élni.

2009. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ne mennék! :)
2009. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!