Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan irtsuk ki a csótányokat...

Hogyan irtsuk ki a csótányokat? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Új lakók költöztek fölénk, kb. 3 hónapja. Sosem voltak túl igényesek (szemetet dobáltak az ablakon ki, éjjel nappal dohányoznak a lakásban, nem szellőztetnek, nem takarítanak). Egyszer már be is áztunk miattuk, felmentünk hozzá, és amint kinyitották az ajtót, megcsapott egy nagyon büdös szag (gondolom a cigaretta miatt), valamint láttuk hogy koszos a lakás... Vasárnap találtunk egy csótányt a nappaliban, éjjel pedig láttam egyet mászni a szobámban... Hétfőn már kb. 5 db- ot láttunk a lakás (szinte) egész területén, és ma is találtunk szerintem szintén ennyit, de ezek közül az egyik már döglött volt!! Gyanítjuk, hogy fölöttünk lévőktől jöttek le hozzánk a csöveken (panelban lakunk), mivel a velünk egy szinten lakóknál nincs csótány, és mi meg mindig takarítunk, 2-3 naponta, amióta itt vagyunk, azóta egyszer sem volt bogár. Mit lehetne tenni, ha nem tudunk irtót hívni, mert a ház rovarirtója, akit a gondnok rendelne ki, vidéken van? Milyen házi praktikákat ajánlanátok, vagy hogyan irthatnánk ki a csótányokat (esetleg még a petéiket is, amiket gondolom leraktak 3nap alatt) a lakásban? Előre is köszönöm mindenkinek a választ!!!
2011. aug. 23. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Hirtelen megoldásnak nekünk anno a raid csótányirtó + a bio stop csótány csapda vált be. Este kiraktuk, reggelre összeszedett egy jó párat. Tuti, ami tuti, mai napig kint van még a csapda.
2011. aug. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Csak és kizárólag a géles megoldás hoz majd hatást. Én sok mindent kipróbáltam, fújástól kezdve a csapdáig, de egyik sem hozott tartós megoldást. A géles 3 nap alatt kinyírta őket, és már 2 éve nincsenek.

Elég drága kihívni a szakikat, de nem korreláll az idegösszeroppanással, amikor már konkrétan mindenhol látod őket.

2011. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet.A géles megoldás az igazi.Szintén panel,mellé igényes szomszédok.Évente 2 jár a csótányírtó.Eleinte körbepermetezett de semmi.Aztán egyszer a céges csótányírtó adott egy kis gélt,körömnyi mennyiségüt,kb két alatt eltüntek.Azóta évente egyszer géleztetünk,néha egy kóbor csótival találkozunk,de sajnos nem tudjuk a lakást teljesen elszigetelni,gondolok itt csövekre sbt.
2011. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!