Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki építettet már házat a...

Mhalmi kérdése:

Valaki építettet már házat a renovart - ép kft. -vel? Ha igen hogy volt, hogy van megelégedve a munkájukkal?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két ismerős is. Az egyikük meg volt velük elégedve, a másik annyira nem,hogy félidőnél elküldte őket és "maga" fejezte be. Illetve keresett mestereket!

Ezzel most nem vagy kisegítve. Szerintem a nagyon jó szerződés a lényeg. Minden apró dolgot tisztázni előre és leírni. Ütemtervet is, ha nem tarják akkor kötbér stb!

Arra panaszkodtak sokan,hogy az alapárban elég kevés minden van és ha már plusz dolgot akarsz, az kétszer olyan drága. Pl. a konektorok. Alapból a konyhába mondjuk raknak kettőt, ami ugye semmi, ha már többet akarsz, akkor horribilis összeget számolnak rá!

2011. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi most építtetünk velük.

Meg vagyunk elégedve, viszont, tényleg oda kell figyelni a szerződésre! nagyon alaposan olvassátok át, mert elég sok minden nincs benne az árban. (pl a közműveket az órától nem viszik el a házik, csak a házban végzik el a különféle munkálatokat) Természetesen nincs az árban redőny, meg vannak szabva a különféle konnektorok száma helységenként. Meg van szabva, hogy hány négyzetméternyi csempét raknak a konyhába azon az áron, amit megbeszéltetek. (azt hiszem 3 méternyit) Akkor, mi pl másfajta kazánt választottunk, illetve vastagabb tetőgerendákat.

Egyébként, nagyon szépen dolgoznak, és időre. A lényeg az, hogy nagyon figyeljetek oda! Keressetek magatoknak egy szuperjó műszaki ellenőrt, aki nap mint nap szemmel tartja az építkezést! Ez a lelke mindennek! Ugyanis, ha ti nem értetek annyira az építkezéshez, akkor Ő mindenre odafigyel.. A lényeg, hogy kérdezősködjetek körbe, hogy ki az a szakember, aki tényleg becsületesen kimegy az építkezésre, és odapörköl, hogyha nem talál valamit rendben. Pl a vizet, meg az áramot, amit ők használnak, az sincs benne az árban. Illetve, amikor készül az alap, akkor neked kell kijárni locsolni! Ők nem fogják locsolni, tehát, ez a te dolgod, ha nem akarod, hogy szétégjen a beton. Viszont ezek mind benne vannak a szerződésben. Ők mindent leírnak, csak aki nem olvassa át figyelmesen, az koppan egy nagyot útközben, amikor mégsem azt kapja, vagy mégsem az történik, amit Ő hitt.

Szóval, a lényeg, hogy nagyon oda kell figyelni!

2011. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat hasznosak voltak számomra.
2011. aug. 30. 09:30
 4/7 anonim ***** válasza:

:) Nincs mit!

Egyébként, ha körültekintő vagy, akkor tényleg nem lesz semmi gond! Mi mg vagyunk velük elégedve! Nagyon szép és igényes házakat építenek! Ami pedig nem elhanyagolható, az az, hogy megfizethető áron..

2011. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
:-(
2012. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha nem akarsz magadnak problémát, ne válaszd őket!
2012. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2013 májusában találtam rá a Renovart-ház kft re a csaladihazepito.hu -n

Tartottam tőlük , mert itt irtatok jót is meg rosszat is. De végül rászántam magam hogy felhivjam a Renovart -ot.

Meglepődtem ...kérésemre mutattak egy csomó gyönyörű házat. Volt kettő ahol a tulajokat is megtaláltam. Akikkel én beszéltem, meg voltak velük elégedve, de mondták ,hogy ha jót akarok magamnak ne a Pataki Tamással tárgyaljak ,mert ő hajlamos valótlan dolgokat igérgetni ,mert nem igazán ért hozzá.....közben kiderült hogy ő már nem is dolgozik a RENOVART háznál...igy hát belevágtam..ragaszkodtam hozzá hogy a szerződésben minden benne legyen amit megbeszéltünk. Az építés nagyon gördülékenyen ment. Volta ugyan kisebb fennakadások,de mindent megoldottak...ja csak érdekesség az egyik tulaj a gépeket kezeli a másik meg az épitésvezetés mellett a kőmúvesekkel dolgozik.. van egy csomo gépük is. Karácsonyra azért beköltóztünk. Mi örülünk hogy mellettük döntöttünk. Az otthonunk gyönyörű lett. A fűtésszámlaa menlepően alacsony. A panel után hihetetlen. Szóval...nekünk bejött ,de mindenkinek saját döntése!

2014. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!