Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fémdetektornak működés...

A fémdetektornak működés közben van valami káros hatása?

Figyelt kérdés
Pár hónapja gyerekek játszottak egy ilyen fémkereső detektorral. Bekapcsolták, és egymáshoz tartották, élvezték, hogy csipog. Megnézték a kicsi 2 éves fülbevalóját is, a hasán a gombot a nadrágon, stb. Egymáshoz tartották, többször, működés közben. Mire észrevettük a csipogást jó párszor megtörtént ez. Azóta sem hagy nyugodni a dolog, hogy valami kárt okoztak egymásnak. Lehet, butaságnak hangzik, de én nem nagoyn értek hozzá, itt sem találtam szinte semmit a neten róla, hgoy van-e valami káros hatása, esetleg később.Ez csak egy ártatlan mágneses tér lehet, amit csinál? Kislányomnak a petefészkének nem lehetett valami baja tőle? Kérem, aki tud írjon felvilágosítást Nekem! Egy aggódó anyuka vagyok, ne nevessetek ki!
2011. szept. 2. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Nem..nem ártalmas az egészségükre,főleg ilyen rövid idő alatt semmi károsodás.

1 mobiltelefon kb 20X több sugárzást ad ki mint 1 ilyen detektor5 Km hatótáv,egy kicsit hibásabb mikró meg 1000x akkora károsodást okozhat amikor mellette állunk.

Ebbe kb akkora rádió adóforrás van ,mint egy mini kis rádióban,vagy gyenge walkie-talkie -ban,..amit ügye gyerekeknek is gyártank. Szóval nem kell aggódnod a környezetből/világűrből/Napból több káros sugárzás éri,mint egy ilyen kis 9-12V elemes kütyüből.. :D

2011. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
** A Mobilnak 5Km a hatótávja nem a detektornak, Javítok bocsi..
2011. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. szept. 5. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!