Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ajánlana valaki olyan párament...

Ajánlana valaki olyan páramentesítő készüléket, ami kisebb helyiségbe való? Az előszobánkban csapódik le pára és penészesedi a fal. Ide kellene egy kisebb készülék, de csak ilyen nagyokat találtam baromi drágán. Megoldás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Sot vagy rizset rakj ki kis talkaba, az beszivja a para nagy reszet.
2011. okt. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok helyen láttam, legutóbb azt hiszem a Praktikerben ilyen kisebb páramentesítő készülékeket ilyen 10-15e Ft körüli áron.


Mi tavasszal vettünk egy nagyobb teljesítményűt 30-ért. Ekkor árusították ki őket. Így igazán majd csak most tudjuk bevetni, még nincs róla tapasztalatunk.

2011. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Én is hasonló problémával küzdök. A tablettás páramentesítő semmit sem ér. A 10-15 ezer forintos ami napi kb. 3 dl. vizet szed ki a levegőből az sem ér semmit.

Aztán vettem egy kb. 50 ezer forintosat, ami már napi kb. 20 litert igért. Na az már valami. Persze ez sem szed ki annyit a levegőből, csak "ideális" körülmények között.


Ezzel már lehet komolyabb eredményt elérni, de ez meg sok áramot fogyaszt. Kb 300W. Vagyis 3 óra üzemelés kb. 45 Ft.


Viszont ha nagyon hideg az a falfelület ami lepenészedik (szigeteletlenség miatt), akkor sajnos ez sem hoz átütő eredményt. Ugyan úgy le fog csapódni a pára a hideg felületen és annak a végeredménye a penész :-(

2011. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!