Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan égessem ki az agyagot...

Hogyan égessem ki az agyagot a sütőben? Az van ráírva, hogy kb 1000 fok körül égethető, de hogy mennyi ideig, ill. hogy még nedvesen be lehet-e tenni, azt nem tudom. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sütőben sehogy. Egy átlag sütő kb 300 fokra melegszik fel. Az 1000 fokot ipari sütőben lehet csak elérni.
2011. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy sima sütőben szerinem 300 fokot sem tudsz elérni, nem hogy 1000-t. Az már kemence. Nedvesen amúgy be lehet tenni, majd elpárolog.
2011. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. ha sima sütőben égetem a legnagyobb hőfokon, akkor is el kell távoznia az összes nedvességnek nem? vagy ne is próbálkozzak vele? igazából csak az lenne nekem a lényeg, hogy ne törjön majd el, bérégetésre most nincs pénzem.
2011. szept. 6. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Szárítás után kell az arra készített sütőben kiégetni, és nem a szárítás miatt, hanem mert átalakul az agyag szerkezete.
2011. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi, és ha nem égetem ki csak kiszárítom akkor törékeny marad? vagy esetleg utána vonjam be vmi lakkal, az számít vmit?
2011. szept. 6. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Az égetéstől keményedik meg, anélkül szétporlik rövid időn belül!
2011. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én anno volt,hogy csak szárítottam ki dolgot,ha nem éri nedvesség nem les baja,pláne ha lakkozod.Ha fontos dolog számodra érdemes kemencében kiégetni.a szárítás fontos,mert ha rögtön nedvesen beteszed,szétreped az egész,tehát megvan a maga módja,hogy fokozatosan kell kiszárítani,ha nem akarod ,hogy a kemencében szétrobbanjon...
2011. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi! egy kisebb ajándékot (lapos tálka) szeretnék majd készíteni karácsonyra, és kipróbáltam a gázsütős égetést (biztos, ami biztos), de ugyanolyan törékeny lett, mint mielőtt betettem volna. akkor talán a lakkozás segítene rajta? már gondoltam arra is, hogy bekenem ragasztóval, utána lefestem, hogy ne látszódjon. :d
2011. nov. 15. 16:03
 9/9 anonim válasza:

Szerintem meglepődtünk.... :D

Ha a sütő nem éri el az 1000 fokot, nem fog történni semmi. Nem az a lényeg, hogy meleg legyen és sokáig, hanem az, hogy adott hőfokon lépnek reakcióba a részecskék. Hiába próbálkozol az alatt, csak kiszárad és ugyanolyan törékeny marad. Használj agyag helyett polymer gyurmát és rakd azt sütőbe.

2017. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!