Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelező-e benyújtani az...

Kötelező-e benyújtani az építési tervhez a kéményseprőipari szakvéleményt, vagy elég a tervező nyilatkozata, hogy megtörtént velük a terv egyeztetése?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem oda nem kell, a használatbavételi engedélyhez kell majd, hogy megfelel az előírásoknak, mert ugye egy terven még nem sok néznivaló van, a tervező meg ha nem ért hozzá kikéri egy szakértő véleményét.


[link]


ez alapján gondolom így, keress rá a kéményseprőre.

2009. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket! Átolvastam, és én is csak annyit találtam, hogy a használatbavételi engedélyhez szükséges. Mégis emiatt szüntették meg az építési engedély iránti kérelmünk eljárását. Hiánypótlásként kértek még vagy 10 dokumentumot, és ezt az egyet nem sikerült időben beszereznünk, és nem kértük a hiánypótlási időtartam meghosszabbítását. :( Nem tudom, hogy mit tehetnénk.
2009. ápr. 21. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyújtsd be újra az engedélyezést, mármint kezdeményezz új eljárást.
2009. ápr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne kezd újra az engedélyeztetést. Ha a tervező nyilatkozott hogy egyeztetett, akkor nem szüntetik meg az eljárást (ugyanis csak ez kötelező). Kérj minél előbb hosszabbítást. Ennek ellenére számos önkori kéri a kéményseprő írásos véleményét az épenghez is. Vagy nekiálsz vitatkozni (nem ajánlom) vagy beszerzed.
2009. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocsi, most látom, hogy már meg is szüntetteék. :( Ha az van a megszüntetésben hogy nem csatoltad a kéményseprő nyilatkozatát, akkor nyújts be fellebbezést. (kérd hogy ne szüntessék meg vagy ha nem teljesítik ezt, akkor fellebezésnek tekintsék a kérelmedet.)

2009. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, azóta annyi történt, hogy másnap rögtön elmentem a kéményseprőkhöz, de még nem volt kész a szakvélemény, viszont egy 10-esért ott helyben megcsinálta. Na igen...

Aztán elmentem az Építéshatósághoz, és azt ígérték, hogy törlik a végzés, és ha minden rendben van a papírokkal, akkor megkapjuk az engedélyt. Remélem, hogy tényleg így lesz, és nem találnak megint valami hiányosságot. Lehet, hogy ott is fizetnem kellett volna? Én már azt se bánnám, csak legyen meg.

2009. ápr. 25. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!