Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fajta szenet érdemes...

Milyen fajta szenet érdemes venni, nagy méretű kazánba,200nm-es ház kifűtéséhez? Melyik a legjobb? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 18:50
 1/3 Hungy ***** válasza:
100%

Amikor tüzépen dolgoztam, nagyon sokan kérték keverve a szenet, meg is kérdeztem, hogy ez miért van, és a régi öregek kiokítottak:


A fekete szénnek (például a lángborsónak) nagyon magas a fűtőértéke, és nagy lánggal is ég. Viszont ennek megfelelően gyorsan is fogy. Ez annyit tesz a gyakorlatban, hogy viszonylag kevés is elegendő belőle a jó meleghez, de elég gyakran kell utántölteni.


Ellenben a barna szénnek (például ledvicei barna dió) alacsony a fűtőértéke, de nehezebben is ég el. Na ezt a kettőt szokták keverni úgy, hogy 3 lapát fekete mellé 1 lapát barnát tesznek. A feketének jó a kalóriája, a barna pedig valamelyest visszafogja az égés sebességét.


Én magam nem próbáltam, mert nincs szenes kanázunk, de akik évtizedek óta fűtenek vele, erre a keverési arányra esküsznek.

2011. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez profi segítség volt, ment a zöld kéz:)
2011. szept. 12. 21:08
 3/3 Bereczk Jénos ***** válasza:

Én csináltam egy szenes kazánt, mert az sem mindegy, miben fűtünk és hogyan?

Leírom már sokadszor, mert a több szöveg, ha rosszabb is, de meggyőzőbb, de hát ilyen világban élünk!!!!!!

A "bármi elégethető benne", nevezzük kazánnak, FŰTÉSRE alkalmatlan!!!!

Hogyan FŰTÖK? A kazánt félig töltöm vizezett szénbrikettel! (lignit!) Határozottan meggyújtom, majd a primer huzatot ujjnyira szűkítem, a szén izzik, CO és hidrogén keletkezik, ami a parázs fölött, szekunder levegővel, kék lánggal elég!!!! NEM EZ FŰT!!!!! A kazán felső terében, csak a kémény kivezetése van, ami az égésterméket a belső plafontól a felső ajtó szintjéig vezeti vissza!!!! Mi zajlik ebben a felső térben?

A MELEG CO2, ütközik a szintén meleg NITROGÉNNEL, ez fokozza a hőt, FŰT!!

A továbbiakban nem kell felügyelet, 24-48 órán át fűt!!!!! Ha felforrna, szekunder ajtó nyitásával hűthető vissza!!!!!!

Hogyan fűtsünk dara szénnel? FORGASSUK meg vizes homokban, mint grízes tészta, ráragad a homok nem engedi, hogy összeégjen!!!!!!

VIGYÁZAT!!! Újra gyújtani, ha elsőre nem sikerülne, szellőztessük ki, mert a gáz gyorsan fejlődik, ROBBAN!!!!(EZ MINDEN BEGYÚJTÁSRA IGAZ!!!!!!)

2022. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!