Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel,60 m2, mennyi a távhő...

Panel,60 m2, mennyi a távhő díja? Most költöznénk.

Figyelt kérdés

Mért fűtés, ha ez jelent valamit.(?) A díjban benne van a melegvíz is? Mennyi a téli és a tavaszi/nyári hónapokban?

Csak megközelítőleg. És az igaz, hogy a világegyetemet fogjuk fűteni, mert olyan meleg lesz, hogy ki kell majd nyitni télen is az ablakokat?

Köszi bármilyen infót!


2011. szept. 26. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontos számot senki nem tud mondani ,mert minden városban másképp van a tarifa.
2011. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miskolcon 55 négyzetméteresben nyáron a fűtés /központi/: 8-9 ezer, télen 20-23 ezer havonta melegvízzel együtt.
2011. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
miénk 45 nm, általában 18-19ezer ft
2011. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi!

úgy nagyjából is jó, tájékoztató jelleggel, Debrecenről van szó egyébként.

Várnék még válaszokat, 2 kicsi gyerekkel költözünk, és szeretnék képet kapni, hogy milyen költségekre számíthatunk.

2011. szept. 26. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:
55 nm távfűtés, nyáron 8-10 ezer, tavaly télen, 25-30 között volt a díja. Hát meleg az nálunk nagyon nincs. 4.-en lakunk fűtési szezon kezdetén tavaly októberben a nagyobb szobában reggel 18, a kisebbikben 20 fokot mértem. Ha rendesen beindult a fűtés az sem jelentett többet +2 foknál. A radiátor mindig csak langyos volt. Többször beszóltunk a szolgáltatóhoz, légtelenítettek kb. 3 szor, mi is a radiátorokat(vadi új, tavaly költöztünk), amúgy szerintük ez normális, hogy nincs meleg. A földszinten és az elsőn viszont tényleg az utcát fűtik, olyan meleg van. Ebben az árban nincs benne az elhasznált víz díja, csak a felfűtést fizetjük nekik, magát a vizet egy másik cégnek. Ja, és nincs egyedi fűtési rendszer, volt róla szó, hogy felszerelik a mérőket, azzal a címszóval, hogy akkor mindenki úgy fűt ahogy akar, de remélem nem lesz belőle semmi, valahogy nem tudom elhinni, hogy 21 fokból tudnék 24-et csinálni, ha nekem annyi felelne meg. Amúgy felénk úgy van, hogy a mért fűtéssel is vki jól jár vki nem. Volt olyan, hogy az egyik lakásban még márciusban sem kapcsolták be a fűtést, mondván minek, így is 24 fok van, van annyi meleg a csövekben, neki az meg elég, a másik meg nem győz fűteni, úgy is csak 21 fok van. Szerintem minden házban más fűtési rendszer van, így csak Isten tudja melyik háztömbben ki jár jól.A mi városunkban is van olyan ház ahol a 4.-en nyitogatják az ablakot, a földszinten meg megfagynak. Hát mi így jártunk.
2011. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!