Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új ház építése 60nm 8400000Ft-...

Mhalmi kérdése:

Új ház építése 60nm 8400000Ft-ért vagy használt ház vásárlás ugyanennyiért 100nm és 70-es években épített?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a használtat választanám. 8.4 millából fizikai képtelenség felhúzni egy jó minőségű házat, szóval úgyis lesz vele egy csomó plusz kiadás.

A régivel is lesznek plusz kiadások, viszont ott meg tudjátok nézni, hogy milyen állapotban van és milyen minőségű, no meg hát majdnem kétszer akkora!

2011. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Szerintem simán fel lehet építeni ennyi pénzből egy nagyon szuper házat. Nem csaj 30-40 milliókból. Mi házunk 10 millió volt, 80 m2. Semmi probléma nincs vele, teljesen jó minőségű, nem költöttünk rá pluszt..

Illetve de, egy pluszt. Egy drágább kazánt vásároltunk.

Én azért inkább építeném, mert ott úgy lesz az elosztás, ahogy én szeretném.

A másik pedig az építkezés élménye. Tudom, sokan mondják, hogy macerás. :) a Miénk is az volt, de imádtam minden pillanatát, csodás érzés látni, ahogy felépül az otthonod.

100 m2-es ház, ami a 70-es években épült, tuti borzasztó rossz állapotban van. 40 éves ház. Pfff.. rohadnak a csövek, a vezetékek, a falak belülről. Szigetelni kell, totál ablakcsere. Szerintem borzasztó sokat kéne ráköltenetek. Igaz 100 m2, de a 60 m2-hez is hozzá lehet építeni idővel, ha esetleg szeretnétek nagyobb házat.

Én az építkezésre szavazok!!!!

2011. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a majdnem kétszer akkora 40 éves házat, kb 3x annyiba fog kerülni fenntartani.. Egyrészt a nagysága miatt, másrészt a szigetelés hiánya/korszerűtlen szigetelés miatt.
2011. szept. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen új ház! Egy 40 éves házra csak költeni kell és bizonyára a rezsi (fűtésköltség) is duplája, mint egy korszerűen megépített új háznak.
2011. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a válaszokat. A kérdésem még az lenne hogy tényleg fellehet építeni ennyiből egy házat?

Itt tudjátok megnézni az árajánlatot róla. [link]

2011. szept. 28. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyértelműen az új építésére szavaznék, ha ugyanannyiba kerül, de van egy költség, amit szerintem kihagytál: az új házhoz venned kell egy telket is + néhány millióért.
2011. okt. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Annyit még a dologhoz a telek adott így ezzel az összeggel nem kell számolnom.
2011. okt. 3. 08:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


Mi pont a Renovarttal építtetünk most!! Ennyiből felépítik a házat, és tényleg nagyon szuper minőségben!!

Semmi panaszom nincs rájuk, nagyon korrektek, ár-minőség arányban messze verik az összes kivitelezőt. A környékünkön (kertváros) rengetegen ezzel a céggel építtetnek.

Egyetlen egy, ami kicsit macerás, az az idő. Sajnos kicsit lassan haladnak a munkával, mert sok házat építenek egyszerre. Így mondjuk a beígért 3 hónap helyett lehet, hogy 5 hónapba telik majd a ház felépítése.


Egyébként tényleg csak jót tudok róluk mondani. ha bármi kérdésed van, akkor tedd fel bátran. Nagyon szívesen válaszolok. :)

2011. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm hogy írtál és hogy felajánlottad hogy kérdezhetek még. Közel jövőben fogunk átmenni Kecskemétre megnézi pár házat. Utána lehet hogy pár kérdéssel majd megkereslek ha nem zavar.

Előre is köszönöm.



Szia!

2011. okt. 4. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!