Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szellőzőventilátort tehetek...

Szellőzőventilátort tehetek egy épített gravitációs szellőzőbe?

Figyelt kérdés

Régi építésű társasházban élek. A fürdőszobában mindig nagy problémát okoz a gőz. Van egy szellőző a falon, ami egy épített (?) kéményre néz, azonban a pára elvezetésében semmilyen gyakorlati szerepet nem tölt be. Ha kibontom a rácsot, egy függőleges csőszerű lyuk van, aminek az oldalai téglából vannak. Ehhez a szellőző-kürtőhöz csatlakozik az alattam lakó is.

Szerelhetek-e én ide egy elszívómotort, ami elszívná az elhasznált, párás levegőt? A téglafalat nem károsítaná-e a nagyon párás levegő, illetve nem az alattam lakóhoz fújnám be ezt a levegőt?


2011. okt. 7. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nincs elszívó, akkor sajna az alattad lakó kaphat belőle. Esetleg nézz körül a neten, hogy fentre egy ventillátor kb. mennyibe kerülne, ha lakásonként pár ezer, akkor lehet hogy rá tudod venni őket, hogy indítsátok be a kürtőben a légmozgást.
2011. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!