Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel csökkentenét...

Milyen módszerrel csökkentenétek a helyemben a horrorisztikus fűtésszámlátokat?

Figyelt kérdés
Egy 100 nm-es házban lakunk, ahol a nappali kb 45 nm. Elég nagy a belmagasság, kb 5 m. Hatalmas ablakok vannak, amelyek nem a legkorszerűbbek. Cirkófűtés van, melynek a termosztátja a nappaliban van. 20,6 C-ra állítjuk a hőmérsékletet. Mivel a termosztát a nappaliban van, ezért viszonylag gyakran kapcsol be a kazán.
2011. okt. 7. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a termosztátot átszerelheted bárhová fölszerelhetsz egy programozhatót is, és szabályozhatod a radiátorokat egyenként

a nyílászárókat ki kéne cserélni

2011. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
ha ideiglenes megoldás kell (pl diákként bérelsz), akkor én a helyedben az ablakokkal kezdeném. vásárolj olyan szigetelőszalagot, ami szőrös (ne nevess, van ilyen.. nem konkrétan szőrös, tépőzáros funkciója van, csak nem veszed meg hozzá a tapadós részt) és ragaszd körbe vele az ablakot (szorul majd de így jobban szigetel)
2011. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A masik tenyezo a nagy belmagasság... nem szabad ilyen házba koltozni, ennyi.:)
2011. okt. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A harmadik tenyezo: nem kell aLLANDO 20,6 fok, hiszen amig nem vagytok otthon, illetve alszotok, addig minek futitek 20 fok fölé a nappalit? Mindig CSAK azt a helyiseget szabad futeni, amelyikben vagytok éppen. A többiben levo futotestet ki kell kapcsolni.
2011. okt. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó választ/tanácsot ne fogadjátok inkább meg. Ha a lakáson belül nagy hőingadozások lesznek, akkor azonnal megjelenik a pára és a penész. Több kárt tud okozni, mint amit a fűtésre költötök.


A kazán vegyes tüzelésü?


Esetleg egy szigetelt álmennyezettel csökkenthetitek a légteret.

2011. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit takar az a horrorisztikus fűtésszámla? Érdemes átgondolni, hogy nem érdemes-e másfajta fűtésre átállni, mennyit akartok spórolni, mekkora idő-, energia- és pénzbefektetéssel.

Az ablakcsere tök jó, de nem sokkal lesz olcsóbb tőle a fűtés. Inkább a hőérzetet javítja, de az csak kis helyiségeknél fontos, ekkora nappaliban egyszerűen nem ülsz az ablak mellé.

Vannak egyéb megoldások, pl. álmennyezet, esetleg más fűtési mód. Például egy jó fatüzelésű kazánnal kb. 60-70%-kal olcsóbb a fűtés, és ha elég nagy és teszel mellé egy puffertartályt, akkor megoldható, hogy napi egyszer kelljen csak foglalkozni vele és egyenletes meleget adjon egész nap.

Ezeken kívül is biztos, hogy van még más megoldás is a fűtésszámla csökkentésére, járjatok utána!

2011. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Az új ablakok rengeteget segítenek, mi tél közepén cseréltük, és még így is sokkal kevesebbet kellett fizetnünk a fűtésért (addig mindig fölé kellett fizetni, akkor szezon végén visszakaptunk belőle) Most kezdődik a második fűtési szezon, kíváncsi vagyok, most mennyit fogunk fizetni :)

Egyébként sokat segít még a ház külső szigetelése is, nemsokára mi is fogjuk szigetelni, de nem tudom, nektek milyen lehetőségeitek vannak erre.

2011. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha a lakáson belül nagy hőingadozások lesznek, akkor azonnal megjelenik a pára és a penész."


Szia!

Én irtam az a valaszt.

Mi generaciok ota igy csinaljuk, es sosem lattink még párát sem penészt emiatt. Lakotelepi es tegla tarsashazban is laktunk mar, es egyikben sem alakult ki ilyen. Nagy hőingadozas nem is igen tud lenni, maximum 4 fokot tud lehulni egy helyiseg nehany ora alatt, amit egy nap egyszer futesz fel. Ha egyaltalan nem futesz, akkor is hetek, amig mondjuk legalabb 10 fokot hűl.

2011. okt. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

70-80 ezer forint a téli gázszámlánk havonta. Albérletben lakunk itt, ezért sok pénzt nem szeretnénk beruházni a lakásba. Az ablakok cseréjének már utána jártunk, kb. 1 millió forint lenne, amit nem hiszem, hogy bevállalna a főbérlőnk. Ráadásul nem térülne meg egyhamar. Sajnos az álmennyezet sem kivitelezhető nálunk.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. okt. 9. 08:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha ez bérelt ház/lakás, akkor egyszeruen menjetek mashova! 100 nm-en a teljes rezsije sincs fele ekkora nagypapamnak, futesre 10 E alatt fizet, az tuti (330 cm belmagasság).

Az egyik alap szempont a valasztasnal nekem a rezsi. Én vettem lakast, es fontos volt, hogy 1910 elott elpult haz volt, amikor még ugy epitkeztek, ugy helyezték el a kéményeket, hogy minel jobban hasznosuljon a fűtőmeleg.

5 evvel ezelott nem is fizettem tobbet havi 4000 Ft-nal (futes+melegviz) a gázszámlára. (4m-es belmagasság, 60 nm).

Tavaly már 20E volt, es ugy, hogy allando maxlángos futéssel nem tudtam 17 foknal foljebb futeni a lakást - no comment.


Tehát 3 m alatti belmagasságot válasszatok, es oylan helyszint, ahol lehet helyisgeenkent szabaloyznia futest, es amelyikben nem vagytok, azt lehet hagyni lehulni (vagy ha nagyon lehulne, akkor 14-16 fokra allitani ott a futest), és amelyikben meg eppen vagytok, ott 20 fok fölé. Nem szabad igy 15 E Ft fölé mennie cirkó esetén...

2011. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!