Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi ház felújítás, tatarozás,...

Régi ház felújítás, tatarozás, vezetékelés. Mennyiért?

Figyelt kérdés
Egy régi vályogházba a víz illetve gáz bevezetése mennyibe kerül? Tudom, sok tényezőtől függhet a pontos összeg, de nagyságrendileg mire számíthatok?
2011. okt. 11. 16:48
 1/2 anonim válasza:
hát szerintem 1 millió alatt nem úszod meg.
2011. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 5 éve voltam ebbe a helyzetben, akkor vettem egy tökéletesen üres házat.

-Víz és gáz bekötés díja szolgáltatóként és lakóhelyenként más és más ezt ott helyben tudod megkérdezni.

-Belső munkálatok igénytől függőek és sokat akár 2-300 ezer ft munkadíjat is megspórolhatsz ha magadnak szereled.Ma már vannak olyan víz-gáz szerelvények amit amatőr szinten is szerelhetsz biztonságosan.

Nekem így munkadíj nélkül egy közepes szintű fürdő+konyha anyagára 200000 Ft volt(nálunk vízbekötés 145000 Ft).

-Villany belső szerelés viszont legalább szakmai tanácsadás mellett ajánlott végezni, ennek anyagára szintén nagyban igényfüggő de átlagosan közepes szintő felszereltséggel kb. 80-100 ezer Ft.villanyszerelők(én is az vagyok) 600-1200 ft-os óradíjjal dolgoznak.

Tehát munkadíj nélkül óvatos becsléssel(és feltételezve hogy a legjobb árakat keresed) bekötéssel-belső munkával e három dolog 4-500 ezer forint, szakemberrel csináltatva minimum a duplája!

2011. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!