Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páramentesítő készülék kinél...

Páramentesítő készülék kinél milyen vált be?

Figyelt kérdés

Túl sok a pára a lakásunkban ami kb 120nm-es. Sajnos már a penész is megjelent.

A sok páramentesítő közül nem tudok választani.

Akinek van leírná a márkáját. Igaz az hogy ha beállítod rajta hogy 50% legyen a pára a lakásba az annyi is lesz?


2011. jan. 6. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk F*gor típusú van és nagyon bevált, a penész szinte teljesen eltűnt, nem mondom, hogy teljesen, de eddig kb. hetente penésztelenítettünk, volt, ahol ennyi idő alatt centi vastag volt a penész, most havi 1x itt-ott találunk csak pici penészfoltokat.

Napi fél órát megy kb., ide-oda toljuk a lakásban (110 nm).

2011. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mennyi nálatok a páratartalom?
2011. jan. 6. 16:05
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
egy egyszerű szellőztető ventilátor is ugyanezt tudja időkapcsolóval, cca.: 5000Ft-ért...
2011. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
nekünk ceresit van, és elég sok vizet összegyűjt...és egy tabletta hónapokig elég.
2011. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Hauser márkájú van, sajnos csak kicsi.

70% páratartalom van sokszor nálunk, ezért egész nap megy.

3 nap alatt 3 deci vizet szed össze.

Ceresit ide édeskevés ilyenkor.

A penészre meg ajánlom a SAVO fújós kiszerelést.

2011. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hidro ***** válasza:
100%

üdv!

Nekem a sencor sdh70w páramentesítő jól bevált. Évekig küzdöttünk a párával meg penésszel. A ceresit semmit sem ért, ugyan gyűjtötte a vizet, de nagyon kevés... Savoval fújkálhatod hetente a penészt, úgyis megjelenik, ha 50% felett van a páratartalom huzamosabb ideig és kicsapódik a víz...

Aztán vettem egy kis páraelszívót 11e forintért, ami 24 óra alatt 2-3 deci vizet gyűjtött össze. Na ez sem ért semmit, tehát visszavittem és rááldoztam 35 ezret a sencorra. Beindítottam és kb. 1 óra alatt a 70%-ról 40%-ra vitte le a páratartalmat. Szinte folyt a tartályába a víz, hihetetlen volt. Van mellette egy kisebb páratartalommérő, ha 50-60%-ra felmegy a pára, akkor bekapcsolom és járatom egy picit. Azóta se víz, se penész a falakon! Szal nekem nagyon bevált!

2011. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az a kicsi Hauser van, de jó. Igaz csak a fürdőbe használjuk, de sokat segít. Előtte az a tablettás lómicsodát se ért.
2011. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.

A kérdezőnek, az első hozzászóló vagyok.


Most 65-70% környékén van, de rengeteget (!!) mosunk.

A penész egyébként akkor jelenik meg, ha a relatív páratartalom 72 órán keresztül meghaladja a 75%-ot.


A legpenészesebb szobánk volt: 13 nm, a leghidegebb sarkon van, mert a szél onnan fúj, ráadásul nem használjuk, csak a ruhák vannak ott a szekrényben. A pára 95% alá nem akart menni, az összes falat kéthetente hypoztam, 2centi vstag penész boríttt mindent, a dohos szagról, nedves ruhákról nem is beszélve (15 fok van ott ráadásul). A párátlanító egy hétig ment ott, éjszakánként 5 órát. kb. 20 liter (!!!) vizet gyűjtött össze egy hét alatt a gép, 2 hónapja teljesen OK a szoba, a dohos szag is megszűnt.

2011. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Első hauseres válaszoló vagyok.

Nálunk nagyon sokat dob ha minden nap még esős időben is kiszellőztetünk 20 percre.

2011. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb készüléken lehet megcélzott értéket (pl 50%) beállítani. A ceresit stop ilyen mértékű párával nem bír, mindenképen elektromosban gondolkozzatok. Elég strapabíró modellek is vannak. Elég nagy a házatok, én kezdetben egy iparit (pl 47 l/nap) bérelnék, hogy jó kiszáradjon. Utána meg meglátjátok hogy kell-e még, és ha igen akkor is csak egy kis 8-10 liter/nap os típus megvenni.
2011. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!