Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakótárs, aki csak van de nem...

Lakótárs, aki csak van de nem fizet semmit, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit érdekes. Egyetemisták vagyunk 3an egy lakásban. Nagyon jól kijövünk, segítünk egymásnak meg minden. Az egyik lakótársam a főbérlő. A gond ott kezdődik, hogy a tesója másik városban dolgozik, levelezőn tanul a mi városunkban lévő egyetemen. Szóval hétvégente lejár hozzánk a lakásba, pénteken jön, szombaton vagy vasárnap megy. Én kb 2X futottam vele össze, mivel mi általában hétvégére hazajárunk, szal ő egyedül van itt olyankor. A következő gondjaim vannak vele:

1. Hetente itt van 1-2 napot, szal vizet, villanyt, gázt fogyaszt, de semmit nem fizet a költségek csak 3 felé oszlanak.

2. Iszonyat kupis, több rendetlenséget csinál mint mi 3an egész hét alatt. Igaz kitakarít maga után hellyel közzel, de pl a szemét az itt büdösödik halomba egész hétvégén amíg mi hétfőn vissza nem jövünk.

3. Idehozza bulizni a haverjait, Szal számomra vadidegen emberek partiznak abban a lakásban ahol azért a személyes holmijaim nagy része van, mert hétvégére mégse viszek haza mindent. Ez engem feszélyez, értékes cuccot nem is merek itt hagyni pl laptop.

Hogy hozzam fel ezt? Nyilván nem nekem kellene leb@szni érte, hanem a tesója kellene hogy szóljon neki. Egyébként 3asban már kidumáltuk h unjuk a dolgot kicsit, de ennyi volt. Jogos egyáltalán a felháborodásom?


2011. okt. 23. 22:33
 1/3 anonim válasza:
jogos. de nehogy elkezdjetek a háta mögött áskálódni meg terveket szövögetni. először is a tesójának szóljatok, hogy ez titeket mennyire zavar, utána pedig üljetek le vele is beszélgetni... ennyi
2011. okt. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen,jogos a felhaborodasod.Szerintem beszeljetek meg harman,aztan kerjetek meg a tesot,hha oda jar hetvegere,ne hordja fel a haverokat,es ne hagyjon kupit,Az a gaz,hha penzt kertek tole,jogosult lesz a lakas elvezesere,tehat a bulikra is...szoval,cs kerjetek meg,h vegyen vissza
2011. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a főbérlő testvéréről van szó, sok mindent nem tehettek, egyértelmű, hogy ő szabja a feltételeket. Vagy alkalmazkodtok, vagy kivesztek olyan lakást, amit csak ti használtok főbérlő és egyéb csatolt csomagok nélkül.
2011. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!