Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Árt e a ruháknak vagy a...

Árt e a ruháknak vagy a tárgyaknak ami a lakásban van, hogyha reggel 8 körül indulok el munkába és este 8-9re érek csak haza és addig kikapcsolom a fűtést és kihűl a lakás teljesen?

Figyelt kérdés
25nm a lakóterem.Nagyon drága a fűtés és azért kérdezem hátha így tudnék sporolni.
2011. okt. 24. 11:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha a lakást három oldalról belső fal veszi körül és nem nagyon rossz az állapota, akkor semmi baja nem lesz. Mi panelban lakunk, egy külső falunk van. Az egyik szobát (20 m2) egyáltalán nem fűtjük, csak este pár órára, akkor van 24 fok, reggelre 20, max. 19 fokra hűl le. Pedig nincs szigetelés és az ablakokon fúj be a szél, de ennyit számít, hogy három oldalról melegek a falak. Ha a te lakásod is hasonló, akkor próbáld ki, mennyit hűl le estére, valószínűleg csak pár fokot, annyit pedig nem kerül sokba visszafűteni. Ha viszont jobban lehűl, akkor napközben is menjen a fűtés, de csak kicsit.
2011. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen lakás, de ha panel, akkor azért 10-15 fokra fűtsd fel mindig. Felfűteni tényleg több, azon kívül könnyen penészedhet. Az egyik lakás, ahol laktam frankón penészes volt, ott hívtunk szakértőket, és ők mondták, hogy sajnos ez ilyen. Plusz ott az is gubanc volt, hogy alattunk épp nem laktak és nem fűtöttek. :S

De ezzel tuti nem spórolsz, ha más nem, éjszakain menjen vagy valami.

2011. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasgass itt egy kicsit.

Akvarisztika boltban ezer-párszázért vehetsz egy nagyon egyszerű páratartalom mérőt.

2011. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a lakásban nappal 10-12 fok körül van és amikor befűtök 23-25 fok körül van de ehhez kb más fél 2 óra fűtés szükséges hogy bemelegedjen.
2011. okt. 25. 21:13
 15/15 A kérdező kommentje:

Akkor ezek után hagyom kis fokokozaton a fűtést mikor nem vagyok otthon,én azt hittem így sporolok ha leveszem a fűtést,de valóban igazatok van ugy hogy jobb ha megtartja a meleget napközben is.:)

Egyébként nem panelről van szó,kertes ház és nincs jól beszigetelve az ablakok is régiek,oda most vettem szélfogó párnát az nagyon jó:)ajánlom mindenkinek:)

2011. okt. 25. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!