Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel fertőtlenítsek cipőt,...

Mivel fertőtlenítsek cipőt, körömvágó ollót, ruhaneműt? Formalint hol tudnék beszerezni?

Figyelt kérdés
Formalint április 1. óta nem forgalmazhatnak gyógyszertárakban. Hol lehet még venni, vajon? Valaki tud más fertőtlenítőt? (hypo, domestos, stb... kivéve)
2009. máj. 4. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Mi ellen fertőtleníted?
2009. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen lehetett kapni olyan tablettát, amit vízben feloldva fertőtlenítésre lehetett használni. Nem jut eszembe a neve, de a gyógyszertárban tudnak segíteni. Azt nem tudom, hogy ruha fertőtlenítésére jó-e, de arra tökéletes a vasalás! Mi anno a fizikai fertőtlenítéseknél tanultuk. (magas hőfok)
2009. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidrogénperoxid tablettával, azaz ennek oldatával. patikában kapható.

Miért kell fertőtleníteni?

Főleg a cipőt és a ruhaneműt nem értem, többen életben maradnak fertőtlenítés nélkül is. A túlzott higiéne során az immunrendszer nem működik megfelelően...

Másrészről tökéletesen csíramentesíteni otthoni körülmények között nem lehet- azon kívül, hogy (már bocsánat) ökörség.

2009. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én se értem mért kell ez a nagy fertőtlenítés, de nem is ez a lényeg. Állatorvosi rendelőkben szokaták használni fertőtlenítésre a Betadin mellett a Bradobad fertőtlenítőszert. Ez állatok fürdetésére is jó, de a kéz,-és műszer fertőtlenítésére is szokták használni. Gondolom, ha egy rendelőben elég ez, akkor otthon is.
2009. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Háát, mit is mondjak... Ha már ennyire "jó" fejek vagytok és vigyáztok az immunrendszerem megfelelő működésére, akkor elárulom, hogy egy fincsi gomba után szeretném a cipőket, zoknikat, ollókat, stb..., fertőtleníteni! Pont azért írtam, hogy nem a domestosra gondoltam, mert nem általános fertőtlenítőre van szükségem!

Azért köszi a válaszokat!

2009. máj. 6. 21:02
 6/8 anonim válasza:
100%

Dede, lehet kapni formalint, ma vettem.

Nejlon v gumikesztyűben kozmetikai vattakorongra v vattapamacsra kell pár csepp,be a cipőbe, az be a nejlonba, szorosan bekötni, 1 napig dunsztolni, 2 napig szellőztetni őket nyitott térben.

Ne lepődj meg ha egy-két hétnyi idő alatt kiszárad a bőr a talpadon és lehámlik.

Körömvágó ollót, csipeszt öngyújtó lángjával szoktam fertőtleníteni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2009. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Neomagnol tabletta.
2009. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ózonnal, mint a kórházakban.
2010. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!