Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás vs mobilház?

Panellakás vs mobilház?

Figyelt kérdés
érveket kérnék mellettük, ellenük :)
2011. nov. 8. 15:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
:) Egyik se..
2011. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
hül___yék ne írjanak
2011. nov. 8. 17:41
 3/24 anonim ***** válasza:

egy átlag mobilházat én max nyaralónak tudnék használni, mivel nem túl élhető teret biztosít. alacsony belmagasság, a bútorokat nem lehet mozgatni, nem lehet normálisan fűteni.


a panellakás azért mégiscsak egy stabilabb konstrukció, biztosítást tudsz rá kötni, van helyrajzi száma, hivatalosan is lakásnak minősül.


egy mobilház nálam csak hétvégi vityillónak jöhet szóba. most panelban élek, semmi bajom vele, olcsón hozzá lehet jutni, és ha normálisan felújítod, akkor kellemes otthona lehet egy kisebb családnak.


de mondjuk a csövesek lakhatását egy mobilház-park kiválóan meg tudná oldani, hiszen mégis igényesebb dolog mint az utcán élni.

egy átlagos, normálisabb lakáskörülményekhez szokott ember szerintem nem érezné magát túl komfortosan egy mobilházban.

2011. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

szerintem pl: egy ilyen nagyon otthonosnak tűnik, csak kitudja milyen tartós

[link]

2011. nov. 8. 19:36
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

De, most nem értem mi bajod van?? Én csak válaszoltam a kérdésedre, te pedig lehülyéztél. Pedig tökre nem rossz szándékkal írtam...


Én se mobilházba se panelba nem költöznék, ha választhatnék.

Panelba azért nem, mert abban nőttem fel, és elegem van belőle. Magas a rezsi, korszerűtlen a fűtés, papírvékonyak a falak, hallod még azt is, hogy a szomszéd köhint egyet.

Másrészt, ahol panelok vannak, az egy betonrengeteg.


A mobilházzal pedig nem nagyon van tapasztalatom, itt nálunk nem annyira "menő".

Nekem nem is annyira tetszenek, mert legtöbb úgy néz ki, mint egy lakóbusz.. Nem tudnék úgy tekinteni rá, mint egy hosszútávú otthonra, csak max mint egy nyaralóra, ahol eltöltök 1-2 hetet. Illetve nem tudom, hogy mennyire biztonságos.. Mennyire hő-és hangszigetel, meg ugye alacsony a belmagassága..


Jó, vannak köztük egész szépek, de vajon azok mennyibe kerülnek?

Nem tudom melyiket választanám, ha mindenképpen kéne valamelyiket.

Talán a panelt..


Itt nézek egy oldalt, itt azt írják, h 700 ezer ft-tól kapható mobilház náluk.. Hát, nem tudom milyen lehet az.


Választás előtt vagytok, vagy miért kérded? mennyibe kerülne az a mobilház, amit kinéztetek? Telketek van? Mennyi pénzetek van rá? Mert, ha tudnátok venni egy panelt, akkor már építkezni is tudnátok vidéken..

2011. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

7 millió forint???


Mi 9,5 ért építettük a tégla házunkat... Most kaptuk meg rá a lakhatásit.

2011. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Jó, mondjuk az nem volt berendezve :))
2011. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

[link]


Mi velük építettünk. A környékünkön ők építik szinte majdnem az összes házat. Nagyon korrekt cég, nagyon jó árakkal, és nagyon jó házakat építenek... Látod? Olcsóbb lenne egy kis téglaház, mint az a mobilház, amit kinéztél.. :)

2011. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A mobilház 42 m2 a tégla, amit linkeltem 48.


Bocs, hogy ennyit írok, annak ellenére, h megkértél, h ne írjak, csak na, hát érted... Akármennyire hülye vagyok, szeretném, h lásd, h ebből a pénzből egy sokkal jobb dolgot tudnál "vásárolni"


Na mindegy, egy csak egy hülye véleménye :)

2011. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

19:39-es így már értelek de először elég troll voltál :)

a 7 milliós csak egy példa, van már 3 milláért is ami már tök jó.

van 1 telkem, de gondolkozunk h mi lenne jobb 1 panel vagy 1 mobilház, téglára nem futja mert max 5millát tudunk bevállalni. Paneltól a csótányok+szomszédok miatt félek, a mobilháztól meg mert nem ismerem milyenek

2011. nov. 8. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!