Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás vs mobilház?

Panellakás vs mobilház?

Figyelt kérdés
érveket kérnék mellettük, ellenük :)
2011. nov. 8. 15:17
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
kis hálószobák amik arra vannak hogy aludj benne, nem távfutásra tervezett :D
2011. nov. 15. 15:41
 22/24 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem azért egy mobilházat el lehet adni minden további nélkül. Így nem sokat bukik rajta az ember, és ebbe bele kell számolni azt is, hogy ha hitelt vett volna fel, annak mekkora lett volna a kamata. Esélyes, hogy a különbözet pozitív lesz.
2011. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
:)
2011. nov. 15. 23:42
 24/24 anonim ***** válasza:

Hűűűű, de jó helyen laknak itt egyesek. 3 millióért panellakás? Megyeszékhelyen lakunk nyugati országrészben, és itt egy garázst kapsz 2-3 misiért. 30-40 éves panellakás, amit szét kell verni totál, azokat adják 7-8 millióért.

Ha családi házat építtetsz és mondjuk típusházat, akkor is a legalsó ár 15 millió kulcsrakészen alapfelszereltségekkel, és ebben nincs benne a telek ára!

Pár évvel ezelőtt építkeztünk, sajnos itt nem lehetett megúszni a hitelfelvételt. :(


De, hogy a kérdésre is válaszoljak. Telked van. Ez már egy jó kiindulópont. Így én biztos, hogy nem vennék panelt. Valószínűleg én is úgy csinálnám, hogy építenék egy kb. 50 nm-es téglaházat, amit később bővíteni lehet. Ha így megoldható hitel nélkül. Ha mindenképp kell hozzá hitel, akkor egy 70-80 nm-es házat építtetnék 2 vagy 3 hálószobával. Ennél több nem kell egy maximum 2gyerekes családnak, mert utána fenn is kell tartani a házat.


A mobilház. Én is inkább nyaralás céljából tudom elképzelni vagy rövid távra. De ha pl. veszel egy kicsi mobilházat, és azt lerakatod a telkedre: Aztán amikor van már pénzed, akkor elkezdesz egy normális téglaházat építeni, ahol már a családalapítás is jöhet nyugodt lelkiismerettel. Talán ez a legjobb, mert a mobilházat később eladhatod, mivel neked is egyben szállítják le, más is egyben vinné. Vagy a telek méretétől függően megtartanám, leválasztanám a teleknek azt a részét egy külön bejáróval és kiadnám albérletnek a mobilházat. Vagy valamelyik nagyszülő odaköltözne, vagy vállalkozás céljából kialakítanátok benne egy irodát...stb. Talán ebben a verzióban van a legtöbb lehetőség.

2012. márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!