Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás vs mobilház?

Panellakás vs mobilház?

Figyelt kérdés
érveket kérnék mellettük, ellenük :)
2011. nov. 8. 15:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

pl ez kb 4 milla

[link]

2011. nov. 8. 21:40
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Első kérdésem az lenne, hogy a telked közművesítve van e? Mert ha nem, akkor a közművekre számolni kell úgy fél millát. El van kerítve?


A másik dolog, hogy ez ugyan akkora, mint a 7 millás, mégis 3 millával olcsóbb.. Miért? Milyen sütő, hűtő jár hozzá? Energiatakarékos, vagy olyan, ami zabálja az áramot? A kandalló itt sztem árammal működik... mert úgy néz ki, mint egy hősugárzó. Mennyire jól szigetelnek ezek a mobilházak? nem e fog a fűtésre elmenni az összes fizetésetek? Érted?


Nem tudom, hogy hol tudnál ezeknek utánajárni. Viszont 4-5 millióból nem tudom, hogy hol tudnátok panelt venni?

Mi egy elég kis városban élünk, és itt kb 4 millió egy 1 szobás panel, ami viszonylag elég jó állapotban van.

Esetleg, ha még félre tennétek egy kis pénzt, és mégis felépítenétek egy ilyen kis téglaházat? :/


Nekem azért vannak aggályaim ezzel a mobilházzal kapcsolatban.. Hány évesek vagytok?

Mert, ha a ház megvan, akkor a berendezést szépen lassan meg tudjátok venni.


Mi tudod hogy állunk éppen most? :) Elköltöttük az összes pénzünket a házunkra, és nincs semmink.. Csak egy ágyunk, meg egy tv-nk. De van egy saját házunk, mindenféle hitel nélkül.. :) Veszünk egy hűtőt, meg egy gáz főzőlapot, és többit meg szépen lassan, éppen amire lesz pénzünk.

Az nem gáz, hogy nincs egyből klasszul berendezve a ház, úgy, mint itt ezeknél a mobilházaknál..

Szerintem ezek sokkal drágábbak, mint amennyit érnek. Én nem adnék ki rá 4-5 millió ft-ot, mert utána lehet, h a kutya se venné meg, ha el akarnám adni.

2011. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

a telkem közművesítve van,

Hálószobák: 3 db

A mobilház szigetelt, berendezett.

Gázkandallós, Konyha (sütő, mosogató, hűtő)


Zuhanyzós fürdőszoba+WC és külön WC


Átfolyós vízmelegítő


Duplaüvegezés


még az is oda van írva, hogy: A mobilház víz, villany, gáz telepítése kialakított.

szóval nagyon jónak tűnik

31 és 30 évesek vagyunk, gyermeket még nem szeretnénk, de ha becsúszik akkor jöhet 1 (2 max ha ikrek :D )

de gyereket most még nagyon nem tervezünk, sőt teszünk is ellene, hogy ne legyen.

Visszatérve a mobilházakra, az a furcsa, hogy viszonylag olcsók és jónak is tűnnek, de jobb kételkedni mint pofára esni.

szóval? :)

2011. nov. 8. 23:57
 14/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem menjetek el, és nézzétek meg személyesen is, habár én még mindig a Franciskára (kis téglaház)szavazok :)


Tényleg, ha esetleg el szeretnétek adni a mobilházat.. lehet, hogy nagyon nehezen menne.

Egyébként, panelből is ki lehet fogni jókat. Pl egyik barátnőmék most vettek 3 millióért egy teljesen felújított panelt, ráadásul a konyhabútor adott volt hozzá, és plusz 30 ezerért a tulaj otthagyta nekik a sütőt, meg a hűtőt.


Szóval, lényeg a lényeg, én nem merném megvenni a mobilházat... Nem találtál erről vmilyen fórumot? Hátha vannak emberek, akiknek már van ilyen házuk.. Le tudnák írni a tapasztalataikat.

2011. nov. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
sajnos nem nagyon találtam még, de nagyon érdekel
2011. nov. 9. 00:14
 16/24 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit körbejártam már ezt a mobilház témát. A szigeteléstől nem kell tartani, mert ezerszer jobb, mint egy szigeteletlen panel. Esetetekben mindenképp ez lenne jó, de csak átmeneti megoldásnak.

Azt lehetne megcsinálni, hogy vesztek egy kis mobilházat (kettőtöknek elég két szoba, nem kell három, egyszerre úgyis csak kettőben lehettek :) ), ami olcsó, és ott lakva teszitek félre a pénzt, hogy később építhessetek egy téglát. Így milliókat megspóroltok (a hitel kamatát nem ti fizetitek, hanem a megtakarítás nektek kamatozik), és nem kerültök olyan lehetetlen helyzetbe, mint most a hitelesek.

2011. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jó ötlet!! :)


A lényeg, hogy ez tényleg csak ideiglenesen felel meg egy otthonnak. Próbáljatok meg nagyon spórolni, és félretenni.. :) Pár éven belül tuti összejön az a plusz 2 millió forint, és ezek a téglaházak (amiket linkeltem) tényleg nagyon jók!! Ezt garantálom.. Nálunk nem véletlen építtet ezzel a céggel mindenki, aki házat szeretne... :)


Ha van kérdésed ezzel kapcsolatban, akkor kérdezz bátran! :)

2011. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet jó egy mobilház is, ha jó kivitel. Egy könnyűszerkezetes ház is ellenáll az időjárásnak és nagyon jól hőszigetel, ha normálisan megépítették. Gyakorlatilag szinte ez is az. Mi akkor szerettünk volna bérelni és a telken letenni, amikor építkeztünk, de aztán az albérlő felmondott a szüleim lakásában, így ott húztuk meg magunkat. Így ellaposodott a dolog.

Találtam róla fórumokat is. Írnak olyanok, akiknek saját tapasztalata is van. Az egyiken olyat is írnak, ami órák alatt bővíthető, ahogy gyűlik az ember pénze vagy kinőné a házat. Én nem nézegettem meg az ajánlott linkeket, de így leírva csábítónak tűnik. [link]

[link]

Én a mobilházra voksolnék.

2011. nov. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

de aranyosak vagytok, köszi a válaszokat :)

és bocsánatot kérek attól akit lehülyéztem :)

2011. nov. 9. 15:01
 20/24 anonim ***** válasza:

Én pont azért nem voksolnék rá, mert csak ideiglenesen jó, de pont emiatt pénzkidobás. Mert ha már nem jó, akkor aztán megszabadulni nem fogsz tőle, csak ráköltötted a pénzt, ami ott fog állni valamiben, ami már neked se jó, meg másnak sem kell.


Amúgy nekem ezek a lepukkant telepek jutnak eszembe róla. Meg a másik, azt nem mondod komolyan, hogy 370 centi széles az egész, és 11 méter hosszú és abban három szoba van... Komolyan basszus, szerintem az tök használhatatlan. Lehet, hogy egy akkora panelban csak egy szoba van, de legalább használható...

2011. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!