Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A redõny mennyiben...

A redõny mennyiben akadályozza a betörõt, az ablakon való bejutásba? Természetesen leengedve.

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 23:41
1 2
 1/14 anonim válasza:

Nos, ha nagyon akarja fel tudja szedni, de nálunk legalábbis elég nagy hanggal jár, és akkor a csukott ablakon még mindig nem jutott be. Egyszer kipróbáltam amúgy kívülről mennyire nehéz feltolni, és azért szenvedtem vele.

Kétlem, hogy redőnyös ablaknál próbálkoznának. Max ha nincs otthon senki hosszú ideig.

2011. nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Kis mértékben. A betörő nem fog finomkodni,mert nem az ő redőnye.
2011. nov. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
célszerű mozgásérzékelőt felszerelni riasztóval inkább
2011. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam már kívülről feltolni a redőnyünket, mert pont ugyan erre voltam kíváncsi, és baromira megszenvedtem vele. Pontosabban nem tudtam feltolni. Max letépni tudná,de az meg bazinagy zajjal járna. Még az utca másik végében is meghallaná a szomszéd.
2011. nov. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel a zaj. Hozzánk úgy törtek be, hogy betörték a teraszajtó üvegét, üvöltött a riasztó, de egyik kedves szomszéd se dugta volna ki a fejecskéjét, hogy baj van-e? Ne spóroljatok a riasztón, ha nekünk akkor nem lett volna, hát talán már nem is élnénk, senki nem riasztotta volna a rendőröket.
2011. nov. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezt ugye nem gondoltad komolyan??

Főleg, ha műanyag!


Szemből megrántod, és már ki is esett a sínjéből.

2011. nov. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van biztonsági redőny, ami fémből van. Ezt azért hívják biztonságinak, mert ha le van engedve, akkor nem lehet kívülről feltolni, és nem lehet például kiégetni, mint a műanyagot. Csak kifeszíteni lehet, ami baromi hangos, mivel fémből van. Nekünk ilyen biztonsági redőny van, és ezen nyitásérzékelő. Mikor elmegyünk otthonról minden redőnyt lehúzunk, így ha valaki babrálja a redőnyt, máris ordít a riasztó, és jön ki a távfelügyelet, merthogy oda is be vagyunk kötve. Ám ekkor még mindig hátravan az ablakon való bejutás, amit ilyenkor már nem kockáztatnak meg, mert még az is idő, valószinűleg inkább elszaladnak, és akkor "csak" egy 50 ezres kár van, ami a redőnyben keletkezett.
2011. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ad némi biztonságot. nagyimék anno mindig lehúzták az összes redőnyt, ha senki nem volt otthon. elég nagy házunk volt, sok értékes cucc volt benne, ezt tudta a városban mindenki, mégsem törtek be hozzánk soha.

ezen kívül más biztonsági szerkezet nem volt a házban. még kutyánk sem volt.

2011. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én földszinti lakásban lakok egy fõúton, ezért kérdeztem. dupla ajtó van, tolózárral, így ott elég nehéz lenne bejönniük mert 3másik lakás van közvetlenül melettem. így maradna az ablakon való bemászás (mivel földszint (terasszal) de ott a redõny lehúzva. tulajdonképpen megnyugtattatok. :D
2011. nov. 9. 12:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért nagyon ne nyugodjál meg, hogy hozzád nem tudnak betörni, mert a földszinti ablakodon redőny van!!!
2011. nov. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!