Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazán kinél...

Kondenzációs kazán kinél mennyit fogyaszt ilyen időben?

Figyelt kérdés
Régi házról van szó, ahol ablakcsere és hőszigetelés még nem történt. Hasonlítási alapom nincs, hogy régi fűtésrendszerrel mennyi lenne a fogyasztás, mert ahogy megvettük a házat fűtést korszerűsítettünk. Kazán adja a meleg vizet is. Kb 90m2-es és 3 m belmagasságú az épület. Eleinte 18, majd most 20 fokon áll a thermosztát. Átlagban olyan 10m3 megy el egy nap, hol kevesebb, hol több és most nincs igazán hideg. Nekem soknak tűnik.
2011. nov. 9. 06:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Tegnap előtti fogyasztás 11m3 (napsütéses szép idő volt), tegnapi 14m3 (ködös) és a maitól előre félek, mert elég hideg van.

Nem mindenre tudom a választ. Mivel most csináltattuk a fűtést teszteljük. Eleinte 18 fokon ment állandóan, majd hidegebb időben 20 éjjel 19, most viszont hagytam 20 fokon éjjel nappal. Remeha 18s kazánunk van, nem találom, hogy ez lángmodulációs lenne-e? Kimenő hőfok 53, visszatérő 46. De ezek a hőfokok, ahányszor néztem, változnak. Az, hogy mennyire van beállítva és felfűt-e annyira, passz. Mintha külső hőmérséklethez lenne beállítva. Azt gondoltam volna a szerelők mindent beállítanak, de úgy látszik bele kell ásnom magam ebbe a témába. Szabályzókat jó lenne, kazánhoz közeli helyeknél 5-ről lejjebb venni? Központi helyen a nappaliban van a legmelegebb. Termosztát gyerekszobába van kb 1,5 m magasságban.

2011. nov. 11. 12:03
 12/27 anonim ***** válasza:

tizedik vagyok:


"Szabályzókat jó lenne, kazánhoz közeli helyeknél 5-ről lejjebb venni? "


Írtam, hogy azok jelenleg dísznek vannak fent. Egyenlőre csak rontasz rajta. Nem a kazánhoz kell állítani a termosztátos szelepeket, hanem a helységhez. egyenlőre a kazánod melegíti a vizet és elég rossz hatásfokkal.


Első körben nézd meg melyik az a radiátor amelyik a kimeneti csonknál a legmelegebb. Annak a radiátornak a kimenetén lévő torlószelepét zárd el félig.

A termo szelepeket egyenlőre hagy békén, mivel nem szabályoznak semmit!


Ha ezt a beállítást megcsináltad akkor annak a következménye az lesz, hogy valamely másik radiátorod lesz melegebb ugyan így a kimenetnél. Valamint kismértékben emelkedhet az előremenő fűtési vized hőmérséklete. A leírt hőfokokból az tűnik ki, hogy valóban egyik radiátorodnál megfordul a víz. A többibe kevés jut.


A kazánt megnézem és még írok, illetve a további beállításról is írok. Remélhetően még ma.

2011. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

tizedik:


Ha meg van a gépkönyved akkor a hőfok beállításokat a 29. oldalon lévő leírás alapján lehet kiolvasni.


Röviden: ez a kazán is szabályozza magát. Azaz, ha elég meleg a víz akkor visszavesz a lángból és továbbra is keringeti. Ha így is meleg akkor kikapcsolja a lángot. A keringetés továbbra is megy. Amennyiben kevés a vízben lévő hőteljesítmény és a termosztát még mindig nem tilt akkor visszakapcsolja a lángot és fűti továbbra is a vizet.


A radiátorok fojtását addig kell végezned amíg ez a folyamat gyakorlatilag elő nem áll. Közben az előfordulhat, hogy egyik-másik helységben nagyon meleg lesz. Ekkor már nem minden gond nélkül tovább fojthatsz a radiátoron. Értelem szerűen egyre kisebb mértékben zársz a fojtószelepen. Ha a termosztát közben etilt és nincs még mindig elég meleg valamelyik helységben akkor a termosztátos helységben lévő radiátoron kell fojtani.

Ez több napig is eltarthat míg idáig eljutsz. Ha most ezek után már meleged van akkor állíthatsz a termo szelepeken. Van már értelme.


Ha valami nem világos írsz. Remélem érthetően foglaltam össze.

2011. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Holnap elolvastatom írásod férjemmel is, aztán megpróbáljuk beállítani a fűtést, köszi szépen a segítséged! Szerintem még jelentkezünk:)
2011. nov. 12. 21:36
 15/27 A kérdező kommentje:
Végül felhívtuk a fűtés kivitelezőt, hogy sokkaljuk a gázfogyasztást. Utóbbi napokban 17m3 ment el 20fokon. Azt mondta ennyit nem fogyaszthat a kazánunk, rendszerünk. Szerinte mérőóránkkal lesz a bibi, kérjünk hitelesítést. Körbenézett, leellenőrizte a kazán beállítást. Minden ok. Ma nem használom a gázt, így kizárjuk a szivárgást. Hitelesítéstől tartok, nem is kis összeg...
2011. nov. 16. 13:00
 16/27 anonim ***** válasza:

Tizedik vagyok:


A szerelő lepasszolta a problémát!

Annyit legalább kérdezz meg tőle, hogy menyire állította be a kazán kimenő hőfokát.

A szerelés és hitelesítés sokba fog kerülni. Állni fogja, ha nem jön be?

Jelenleg a kazánod nem tud elegendő meleget szolgáltatni hiába égeti el a gázt! Pedig képes rá!

2011. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, részvétem. Pontosan ugyan ezzel szívunk mi is.

Most, hogy szép napos és nem is túl hideg idő van 10-12 m3 simán elmegy egy nap. Abba bele se merek gondolni, hogy mi lesz itt, ha tartós mínuszok lesznek.

Van összehasonlítási alapunk, mert nem új építésű házról van szó. Előtte egy ezer éves kazánunk volt, ami jóval kevesebbet fogyasztott.

Nálunk minden radiátor meleg. A kazán nagyon sokszor kapcsol be és sokat megy. Ennek ellenére nem képes 50-55 foknál melegebb vizet termelni.

Beüzemeléskor a szerviz a pénzt felmarkolta, de semmit nem állított be a kazánon. Minden a gyári beállítás szerinte van, ami nem éppen optimális a mi házunkhoz.

A szervizest már rengetegszer hívtam ezügyben, de b*szik rá (elnézést, de nem tudok rá jobb szót) kijönni. Vagy fel sem veszi a telefont, vagy kinyomja. Vagy ha véletlenül felveszi, akkor azt mondja, hogy majd ekkor meg akkor jön, mert most nem ér rá. Ami persze soha nem következik be.

Beállítani csak egy külön kütyüvel lehet a miénket. Amit persze lehet hozzá kapni, de valami 80000Ft.

Most már ott tartok, hogy lehet hogy beruházok egy ilyenre és megcsinálom én a paraméterek illesztését, mert még mindig olcsóbb, mint majd vagyonokat fizetni a gázszámlára.

2011. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tizedik: én is úgy érzem, hogy lepasszolta ezzel a problémát. Tegnap kikapcsoltuk a fűtést, szivárgás nincs. este 5 körül vissza, és a termosztátos (leghidegebb szoba) szobát nem képes kifűteni a radiátor. 20 Fok helyett 18 körülire sikerült, közben többi helyiségben 20 fok vagy több volt. Radiátor teteje izzik, alul már nem. Egész éjjel ment a kazán. Ki-be kapcsol. tuti valami beállítás nem jó. Ma elmondtuk a problémát a kivitelezőnek,elvileg garanciába kijönnének, esetleg nagyobb radiátort raknának fel, de hitelesítést mindenképp csináltassunk. Amit átvettünk órát 2002-ben hitelesítették utoljára, azaz 1,5 hónap múlva bármikor lecserélhetné a szolgáltató, de kérdés mikor jönnek? arra nem adnak választ. Férjem hitelesíttetni akar, szerintem ennek semmi értelme. Még majd úgy jövünk ki, hogy mi fizetünk. kivitelező meg persze nem áll semmit, csak mondja ennyit nem fogyaszthat.

Kazán beüzemelő szerint a radiátorokon alul nem kell fojtanom, elég a szabályzón felül állítgatnom. Thermosztátos szobában 5-ösön menjen, többi szoba hőfokát hozzá igazítsam, de csak akkor ha többibe zavar a meleg. Fogyasztásban állítólag ez nem látszik. Elég furán hangzik ez nekem. Mintha kimenő 70-re lenne állítva, de ezt meg kéne kérdezzük. 55 körül van az előre menő, kijövő 46 körül. Beüzemelő szerint ez oké. Arra a kérdésemre, hogy nem lehet-e hogy megfordul egy helyen a víz, lerázott, az nem lehet.

Most veszek minden szobába hőmérőt, mert mindenütt más hőérzetem van.

Amúgy nagyon bosszant a helyzet, mert úgy érzem átvertek, régi vastag csöves, radal radiátorokat nem kellett volna lecserélni és jutott volna házszigetelésre vagy ha fűtéshez nem nyúlunk még egy nagy cserépkályhára is:(


tizenhetedik: sajnálom:(

2011. nov. 17. 15:19
 19/27 anonim ***** válasza:

17. vagyok.

Ha a radiátor teteje forró az alja hideg és nyitva van teljesen a torló (és nem is levegős a rendszer), akkor ha lehet a szivattyút kapcsoljátok nagyobb fokozatra.

Nálunk is volt ilyen probléma és ez segített.

Az órával kapcsolatban pedig az jutott eszembe, hogy tekerjétek fel a kazánt a legnagyobb teljesítményre. Járassátok így 15-20-30 percig és mérjétek a gázórán a fogyasztást! (Lehetőleg hideg rendszernél, hogy közben ne modulálgasson le.) A gyártók általában megadják a kazánok gázfogyasztását max teljesítményen. 24kW-os kazánná ez olyan 2 - 2,5 - 3 m3/óra szokott lenni. Ha a ti gyári értéketektől nagyon eltér, akkor lehet van értelme a gázóra hitelesíttetésnek.

Ez jutott közben még eszembe.

2011. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

„esetleg nagyobb radiátort raknának fel, de hitelesítést mindenképp csináltassunk”


Ha nem megy bele a víz, akkor tök mindegy, hogy mekkora radiátort teszel be. Én az ő költségükre szívesen megcsináltatnám, ha mernék bevállalni!! De nem fogják!


„közben többi helyiségben 20 fok vagy több volt…”

Ezekben a helységekben a torló szelepet zárhatnád egy kicsit, hogy végre melegebb legyen máshol is. Legalább félig első körben. PRÓBÁLD KI LEGALÁBB!! Változni kell a kazán kimenő hőfokának és melegedni valamely helységnek jobban mint eddig.

A gyerekszobában is fojthatnál a szelepen, ha túl hamar kikapcsol a termosztát, de itt a termo szelepet hagyd teljesen nyitva! Azaz 5-ösön. Ezt soha ne állítsd kisebbre!


Az órát felejtsétek el! Első körben a szolgáltató értesít, illetve jelzik, igazolják ki az a cég vagy vállalkozás aki jön és mely időpontban a cserét végrehajtani.


„Kazán beüzemelő szerint a radiátorokon alul nem kell fojtanom, elég a szabályzón felül állítgatnom. Thermosztátos szobában 5-ösön menjen, többi szoba hőfokát hozzá igazítsam, de csak akkor ha többibe zavar a meleg.”

Ez hülye!!! Az ötös fokozat 28 fok!!! Mi az anyjának akarja, hogy ne dolgozzon??? Életében már látta, hogy miként mozog a meleg víz egy beállított fűtésrendszerben? ( Kivétel nálatok a gyerekszoba. Ott rendben! )


„Arra a kérdésemre, hogy nem lehet-e hogy megfordul egy helyen a víz, lerázott, az nem lehet.”


Az első mondataidban hazudtoltad meg a szerelőt!! Megfordul, mivel ez a hülye víz arra megy amerre neki a legkönnyebb. Nem arra amerre a szerelő álmodja, meg vélelmezi.

2011. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!