Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazán kinél...

Kondenzációs kazán kinél mennyit fogyaszt ilyen időben?

Figyelt kérdés
Régi házról van szó, ahol ablakcsere és hőszigetelés még nem történt. Hasonlítási alapom nincs, hogy régi fűtésrendszerrel mennyi lenne a fogyasztás, mert ahogy megvettük a házat fűtést korszerűsítettünk. Kazán adja a meleg vizet is. Kb 90m2-es és 3 m belmagasságú az épület. Eleinte 18, majd most 20 fokon áll a thermosztát. Átlagban olyan 10m3 megy el egy nap, hol kevesebb, hol több és most nincs igazán hideg. Nekem soknak tűnik.
2011. nov. 9. 06:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Thermosztátos szobában 5-ösön menjen, többi szoba hőfokát hozzá igazítsam, de csak akkor ha többibe zavar a meleg.”

Ez hülye!!! Az ötös fokozat 28 fok!!! Mi az anyjának akarja, hogy ne dolgozzon??? Életében már látta, hogy miként mozog a meleg víz egy beállított fűtésrendszerben? ( Kivétel nálatok a gyerekszoba. Ott rendben! )"


Gondolom azért, mert abba az egyetlen helységbe, ahol a termosztát van, nem szoktunk termosztátos radiátorszelepet felszerelni.

Egyrészt, hogy a két termosztát ne zavarja be egymás működését. Másrészt, mag azért, hogy ha valamilyen oknál fogva lezár az összes termoszelep, legalább egy maradjon nyitva, ahol keringhet a víz.

Tehát berakni egy termoszelepet és után a fenti okok miatt kiiktatni felesleges pazarlás.

2011. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Annyit akartam még írni, hogy férj szóval beszélt a szerelőkkel. Választ kapott a víz megfordulásra. Nálunk ez nem lehet, mert minden radiátorhoz külön-külön 2 cső megy a kazántól és azért vannak az osztó szelepek. Ők mindent alul állítottak be, hogy feleslegesen ne dolgozzon a kazán. Fognak állítani a beállításokon, hogy hatékonyabb legyen a fűtésünk, de azt mondja fogyasztásunkon ez alig fog meglátszani. Arra kérte férjem, hogy intézze el előbb az óra pontossági mérését, mert az általa végzett számítások szerint ennyit nem fogyaszthat a rendszer. Utána kijönnek megcsinálják a beállításokat.

Tegnapi fogyasztás: 17m3 ebből éjjeli kb 10 nappali 7, nappal 20 fok volt éjjel 19fok.

Minden radiátoron van szabályzó, termosztát vezeték nélküli.

Őszintén nekem már elegem van az egészből, úgy érzem óránk jól fog mérni, szerelők is mindent rendben fognak találni, mi meg majd elkönyveljük, így jártunk, fizessünk ...

2011. nov. 18. 13:27
 23/27 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt. Ennyit fogyaszt, kész, nem lehet vele mit csinálni. Így jártunk fizessünk, vagy vegyünk másikat.
2011. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Estére zárj el legalább két olyan radiátort amely helységben nem tartózkodtok. Persze az ajtajai a helységnek legyenek bezárva éjszakára. Próbára. Ha meg szívatni akar a szerelő akkor menj bele!!! Te fogsz fizetni! Sőt, ráfizetni!


Mondtam: Az ő költségükre hitelesíttesd! Ha és amennyiben hiteles akkor bukták, ha nem utólag kifizeted!


Én a mai napig tudom prezentálni mit csinál egy rossz beállítás. Még mindig rá van akasztva a lakásomra egy számítógép.

A külön cső: Ez is megér egy misét. Annyiból jó, hogy biztosan oda lehet vezetni a fűtő vizet. De ugyan úgy ki lehet zárni bár melyiket, ha egy radiátor többet fogyaszt!!


Utolsónak: olvasd el amit eddig írtam beállításról. Bár gondolom elolvastad. Próbáld magad alkalmazni.


Nálam ezek a tipikus: Ő a "szaki" ő "tudja" kategória. A szabályzás technikáról meghallani sem hallottak. Így szoktuk csinálni így jó. A megrendelő meg élete végéig csak fizet és nem tudja miért.

2011. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hitelesítésről:

2300FT az alap. Ehhez jönnek szorzók. Kiszállás, milyen műveleteket kell elvégezni, stb.


[link]

2011. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Anno mi elfelejtettünk légteleniteni....:(((
2012. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 jancsiiiii válasza:

Szia!


Hány körös a fűtési rendszer? Ha vannak torlók azt állítsd be úgy, hogy a kazánhoz legközelebb lévő radiátor torólja majdnem zárt állapotba legyen. A következőnél egy kicsit jobban nyisd meg és a legutolsónál pedig teljesen nyitva. Ha fent áll még a probléma keress bizalommal. Segítek amiben tudok. 😉

2022. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!