Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy többször is...

Mitől lehet, hogy többször is elmegy az áram az egész lakásban, de csak fél vagy egy percre?

Figyelt kérdés
Egy óra alatt kb. 5-6szor volt. Máshol nincs gond, megkérdeztük a szomszédokat.
2011. nov. 9. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szóljatok be a szolgáltatónak, szerintem az órával lehet valami gond.
2011. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
zárlat. hívjatok villanyszerelőt mindenképp mielőtt valami kigyulladna
2011. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szolgáltatót hívod akkor fizetős szolgáltatás lesz. Ha nem az ő hibájuk.

Tehát szerelő, illetve nézz körül a lakásban az órától kiindulva. Ezen az egy helyen van az egész lakás elektromos része egy pontban közösítve. Azaz lehet, hogy a fő kismegszakító hülyéskedik, vagy a közösített nulla vezető. Ha kontakt hiba van akkor az jellegzetes szagot valamint sercegő hangot ad, illetve vibrál a lámpa fénye a lakásban.

Az infódból következtetve 1 fázisú a lakásod.

2011. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most egy ideje már semmi gond nincs. Amúgy mielőtt elment volna az áram, vibráltak a lámpák..nem tudom jelent-e valamit. Remélem nem lesz már baj vele.
2011. nov. 9. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:

De lesz!

Ha azóta nem nyúlt hozzá senki sem. Valahol mint említettem egy közös pontban van egy érintkezési hiba ami melegszik. Lehet, hogy most véletlenül összesült így megjavult, átmenetileg, az áram szolgáltatásod. Ha megterheled jobban a hálózatot akkor valószínű újra előjön.

Nézesd meg!

2011. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szomszédnál azért nem volt hiba, mert másik fázisra van kötve. Simán lehet, hogy nem nálad volt a hiba.


Lehet például az, hogy a hálózat volt hibás valahol. A helyi központ zárlatot érzékelt azon a fázison, amire te is vagy kötve, lekapcsolt, aztán rövid idő múlva vissza (az ilyen központok kis késleltetés után automatikusan vissza is kapcsolnak, nem kell kézzel visszabillenteni, mint otthon). De a zárlat nem javult meg magától, újra érzékelte, újra lekapcsolt, és így tovább. 20-25 perc után feltűnt a szolgáltatónak, hogy valami nem kerek, megnézte, mi az ábra, kijavította a hibát, azóta jó.


Talán azzal lenne érdemes próbálkozni, hogy felhívod a szolgáltatót és megkérdezed, náluk kapcsolt-e le valami. Szerintem utca, házszám meg az időpont alapján meg tudják mondani, hogy a hozzád menő rendszerben volt-e valami hiba, biztos vannak rendszernaplóik.

2011. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!