Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözöm, egyedül. Nö vagyok....

Költözöm, egyedül. Nö vagyok. Hogy szereljem le a csillárokat, hogy ne csapjon agyon az áram?

Figyelt kérdés
Köszi elöre is, bocs ha gyökér a kérdés, de ehhez nem értek.
2011. szept. 30. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Lekapcsolod először is az áramot... az egész lakásban.

Aztán ellenőrződ, felkapcsolod a leszerelendő csillárt. Ha nem ég, akkor tiszta a terep.

Ha sötét van, fejedre raksz egy elemlámpát.

Na eztán jön a móka, stabil létra oda...

Nézd meg hogy lehet szétszedni, esetleg valami csavar a csillár plafonközeli részén, ami tartja a legtöbb csillárszár közepén lévő takaróelemet... Szóval hozzá kell férj a vezetékhez... Ha ez megvan, kell egy vágószerszám, amivel majd eltudod csípni a 2-3 kábelt. Általában ahol a lámpa kábeleihez van csatlakoztatva, az le van ragasztva. nem érdemes leszedni, csak ahhoz a legközelebb elvágni a kábeleket. Aztán kiakasztani a csillárt a plafonból. Legtöbb régi csillárt valami kampó tartja, arról kell leszedni. Ennyi.

2011. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Ja, de a plafonon kilógó kábelekkel kéne valamit kezdeni, mielőtt a következő lakót agyonvágja az áram...


Leszigszalagozod alaposan a végeket.

Vagy ha van egy egyszerű foglalatod, akkor azt rákötöd úgy, ahogy a csillár volt...

2011. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Juj, ez durván hangzik...

az a izé amin le kell kapcsolni az áramot, az a lakásban bennt van altalaban, igaz?

2011. szept. 30. 12:48
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha még élni akarsz nem fogsz hozzá ezek után..
2011. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Kapcsolt le az áramot, szereld le. Röviden. Vagy kérj meg egy szomszédot, vagy ha nem annyira fontos ereklye, akkor hagyd ott!


Egy nő.

2011. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ez már bocsánat de nem egy nőre vall:

--------

"Köszi elöre is, bocs ha gyökér a kérdés, de ehhez nem értek."

2011. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Jajj te nő, ennyire ne legyél már szőke, mert szégyent hozol miránk többi nőre is!


Szóval az Első vagyok... Visszavonom a leírtakat. ne kezdj hozzá, mert látom nem vagy egy szerelgetős alkat. Inkább kérj meg valakit tényleg.


Ahol le kell kapcsolni az áramot, az lakásoknál általában a lakásban van, házaknál többynire kint. Változó. De most ezt is komolyan kérdezed? Nálatok még nem vágta le az áramot mondjuk valami nagy ingadozás vagy tudumisén micsoda, mondjuk rossz készülék, bármi? Akkor ugyanis vissza kell valahol kapcsolnod... :)

2011. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a villanyórád van, ott vannak pöckök, ott kell lekapcsolni.
2011. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Miért nem hívsz segítséget?


Ha nincs ismerős, vannak erre szakosodott vállalkozások is.


Például ők nekem ár segítettek, jó szívvel ajánlom:


[link]

2011. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Hol laksz? Átmegyek segíteni, én értek az ilyesmihez.
2011. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!