Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a hatalmas...

Mit lehet tenni a hatalmas pára ellen? (tovább lent)

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk. Reggelente, mikor felhúzom a redőnyöket (általában 7:30-8:00 óra körül), hatalmas pára csapódik le az ablakokra, de olyan szinten, hogy ki sem látni. Mindig kiszellőztetünk egy fél órára. Mit lehet tenni ilyen esetben? Vagy csak a páramentesítő segítene? Csak normális válaszokat szeretnék! Köszönöm!

2011. nov. 11. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
én szellőztetéssel oldom meg
2011. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak esztétikai problémát okoz a páralecsapódás, akkor valóban elég a szellőztetés. Ha fal penészedést is okoz a sok pára, az már baj.


Én azt javaslom este is lefekvés előtt csinálj egy szellőztetést, hogy éjszaka ne tudjon nagyon felemelkedni a páraszint, vagyis száraz levegővel fuss neki az éjszakának.

2011. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fal nem penészesedik, hála égnek. Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. nov. 11. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Javasolnám még a nyílászárókba építhető higroszabályzású résszellőztetőket. Igaz, hogy elég drágák, de a pára legnagyobb részét megszünteti.

Amit ne vegyél, azok azok a sótablettás vickek-vackok, amiket a tévé reklámoz, aztán veheted bele méreg drágán a tabikat. Akkor már inkább tényleg a szellőztetés.

2012. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jelenség amit leírsz azt jelzi, hogy a redőnyöd jól hőszigetel, az ablakod viszont nem!

Amikor a redőnyt felhúzod, a belső ablaküveg belső része is hamar lehűl és lecsapódik rajta a belső pára egy része.

Fél óra szellőztetést nagy pazarlásnak tartok, én 5 percig szoktam szellőztetni.

Ha a falon nincs páralecsapódás, akkor a szellőztetésen kívül nem kell mást tenni. Esetleg utána lehetne nézetni szakemberrel, hogy az ablakod miért hűl át ilyen hamar. Hőszigetelt az ablak?

2012. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
többször kell szellőztetni félórára szerintem.
2014. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!