Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyiért szereltettetek be...

Mennyiért szereltettetek be automata szellőztetőket az ablakokba? Hol?

Figyelt kérdés

A ház leszigetelése és a nyílászárók lecserélése után elkezdett párásodni, majd penészesedni a ház. Szeretnénk ilyen szellőztetőket beszereltetni, lehetőleg minél olcsóbban.

Köszi



2011. nov. 18. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos utólag nagyon drága beszereltetni. Amúgy én őszintén nem értem, miért engedélyezik még a szellőző nélküli műanyag ablakok forgalmazását, aki nem jár jobban utána, az sajnos mindig pórul jár (tesómék pl. akkor, amikor egy hétre kórházba került, gyakorlatilag mindent elárasztott a penész :S).

Mindenképpen azt javaslom, hogy nézzetek utána, a környéken milyen ablakos cégek vannak, és kérjetek tőlük pontos árajánlatot (úgy, hogy megírjátok, pontosan milyen márkájú, típusú ablakok vannak és mennyi, és mennyi, mekkora szellőzőt szeretnétek, akkor ők is pontos összeget tudnak mondani). Minimum 4-5, de inkább 8-10 helyről kérjetek árakat, azok közül már jó eséllyel lesz legalább egy kedvező.

2011. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi

Egy olyan oldalt találtam, ahol ír árat, 10 000/ ablak. Várom több helyről az ajánlatot.

2011. nov. 18. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,milyen az ablakotok,de a miénken van egy olyan funkció,hogy egy nagyon kicsit elfordítjuk a kilincset,és akkor egy nagyon kicsit-1-2 mm-t kinyílik az ablak.Mi ezt a funkciót használjuk,mikor otthon vagyunk,állandóan.Szóval,napi 6-8 órában.Nincs penész.
2011. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, ha az ablak kilincset 3/4-esre fordítod, az kicsit kiemelkedik az ablak síkjából. Annyira, hogy a párát kiereszti, de a meleget nem. Ezt nem igazán említik meg az ablakosok, vajon miért...

Szóval, szerintem ezt a funkciót alkalmazzátok, ne költsetek feleslegesen.

2011. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


Hallottam már erről, próbálgattam is már tegnap így kinyitni az ablakot, de elég érdekes.

A teljes nyitás és a bukó között észleltem azt, hogy talán egy picit nyitva lenne. Az lehet az?

2011. nov. 19. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a bukó (függőleges) és a teljes nyitás (vízszintes) közötti állapot ez. (utolsó válaszoló)
2011. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!