Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki milyen alternatív fűtési...

Ki milyen alternatív fűtési módszert használ panelben, hogy ne legyen magas a fűtésszámla?

Figyelt kérdés
Egy 20m2-es szobátok kéne befűteni, de a radiátoron van mérő, és rengeteget fogyaszt, mert felszorzódik a méretével (vagy valami ilyesmi, ennyit tudok róla). A többi szobából szinte lehetetlen felfűteni. Mit javasoltok?
2011. nov. 22. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

"Mit javasoltok?"


ezt komolyan kérdezed ?

mert akkor lehet az egyik módszer,hogy hívni vendégeket,egy ember hőleadása óránként 300 watt ,10 fő, egy óra alatt be is melegíti a szobád

2011. nov. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg villannyal tudsz füteni, akkor ugyan spórólsz a fütésszámlán, de a villanyszámlád az egekbe megy.


Úgy nem tudsz füteni, hogy ne kerüljön pénzbe, és még mindig a normál fütés a legolcsóbb.

2011. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Költségmegosztónak nevezik azt a dolgot. Az a gond vele, hogy ha teljesen elzárod a radiátort, akkor is számol. Ha meleget érzékel számolja az egységeket, tökmindegy, hogy a radiátor a fűtés miatt meleg, vagy a környezet melegíti fel! Néha még akkor is számol, ha a nap besüt az ablakon és felmelegíti!

Hó végén az összes fogyasztást elosztják a költségmegosztókon mért egységekkel, így jön ki hogy mennyibe kerül egy egységnyi fogyasztás.

2011. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még mindig a radiátor a legolcsóbb. Ne maximumon járasd, hanem éppen csak annyira, amennyire feltétlen muszáj. Én a nagyszobában csak este szoktam begyújtani, aztán éjszakára lekapcsolom, és napközben sem fűtök. Talán így a legolcsóbb.
2011. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt van összegyűjtve pár tipp: [link]
2011. nov. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem alternatívan,hanem csak klímával fűtök,a távfűtést kiiktattattam.Igaz korszerűsítve van a ház is,a fűtés is,de a fűtést leszokták kapcsolni.A klíma meg bármikor megy.
2014. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!