Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kattog a radiátor?...

Miért kattog a radiátor? Tudok ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés
Amikor melegszik, meg amikor hűl le, akkor is kattog. De csak 1 a 7ből.
2011. nov. 22. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Így jártam én is.

Két"vas" van a falra csavarozva,arra van akasztva a radiátor. Erre a lemezre kell(ene),hogy legyen rakva egy-egy körömnyi nagyságú műanyag,arra aksztva a radiátor,hogy ne a fém a fémmel érintkezzen,és a hőtáguláskor birjon picit mozdulni. Nálunk nem volt. Mivel nem árulnak külön,így NAGYON óvatosan csak 1~2 mm-t megemeltem a radiátort,és 3~4-be hajtott,kb.1x1 cm-s szig.szalag darabot raktam be,azóta csöndben van.

2011. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miért csak az egyik hangoskodik?
2011. nov. 22. 19:26
 3/7 anonim válasza:
Nálunk a fűtésszabályzós radiátor kattog. Azt mondják levegős. Engem nem zavar.
2011. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
A fém tágul miközben melegszik. Erre nem gondoltál?
2011. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na este megnéztem az összes radiátort. Mindegyiken van műanyag, viszont amelyik kattog, azon el van törve :(

Köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt!

2011. nov. 23. 10:29
 6/7 anonim válasza:
100%

Nálam a szilikon spray-val (fém+fém érintkezési pontok) történő befújás + kőzetgyapotos csőhéj megoldotta a problémát. :))

A szilikontól csúszni fog a két felület, a szigetelés pedig tompítja a zajt+lassítja a cső lehűlésének az idejét ezáltal a hőtágulás is lelassul.

2018. márc. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nalam az egyik szaki azt mondta, hogy okozhatja az ha a parketta hozzaer a csohoz. Kivagtam a parkettabol egy darabot és úgy nez ki segitett a helyzeten.
2023. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!