Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem meleg a radiátor az egyik...

Nem meleg a radiátor az egyik szobában. Megnéztem T alakú elágazásnál van a hiba mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyéb infó: családi ház, gázfűtés, valószinüleg eldugolt a cső a rozsdától, nem szeretnék szerelőt hívni csak ha már nagyon muszály.
2011. nov. 27. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg fent mennyi víz(??) van a padláson lévő tartályban.(Ez a nyitott rendszerű) ha kell tölts rá slaggal.


Zárt rendszerű esetén : A kazánon kell lenni nyomásmérőnek,ami legalább 1.2-1.5 Bar-on kell lennie (szintenként),sokszor egy fix piros álló "kismutató" ott szokott lenni az órán amit a beszerelő állított be kézzel.

Ha kicsi a nyomás rá kell tölteni itt is.

A Kazán alján kell lennie töltő-ürítő csapnak,itt kell rátölteni,(szintén slaggal,amíg a nyomás mérő megfelelőt nem mutat. Nagyobbra nem szabad tölteni !


Ha van víz és mégsem jó, akkor egy légtelenítést kell megpróbálni a radiátoron,illetve megnézni még,azt hogy jó-e a szivattyú(persze ha van beépítve a kazánnál)

2011. nov. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem jó a nyomás és a vizmennyiség is megfelelő volt valószinület rozsdás lehet a cső, megpróbáhatom verni vagy mi ilyenkor a teendő:?
2011. nov. 29. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kilégteleníteni:

1.Zárd el a felső tekerőt 0-ra,és készíts egy darab rongyot,esetleg 1 kis tálkát is.

2.Ha van.... a radiátor másik végében 1 légtelenítő csavar akkor lazítsd meg ezt egy kis csavarhúzóval a belső kis csavarját.

Ha nincs ....ilyen ott(régi radiátor)....akkor az fenti elzáró fejnél a hollander bekötő csavaron lazíts egy picikét

(max 0.5-1 fordulatnyit,NEM TÖBBET!)

1 nagy villáskulccsal,vagy 1 vízpumpafogóval. Lehet hogy kicsit kézzel szét kell feszíteni ekkor itt, mert össze is feszülhet,és nem nyílik meg a hollander csavar kötése,(ez előfordulhat).

Addig kell légteleníteni,amíg a sziszegés helyett a víz meg nem jelenik,majd utána húzd meg.

A tekerő gombot ezután vissza nyithatod maxra.

Ha nem indul meg ezután sem a fűtés akkor hívj szerelőt.

Ennyit tudtam segíteni.

2011. nov. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még 1-et megnézhetsz !

A felső tekerő-elzáró szelep (nem tudom milyen típusú)

De ha ez újfajta, azaz "termosztatikus" , akkor le kell venni(Csavaros?klikkes?) a műanyag fejet a szeleptestről(Nincs víz) és megnézni nincs-e véletlenül beragadva a kis tüske a szelepen. Ezt a kis tüskét óvatosan finoman meg kell nyomni /húzogatni kis fogóval,esetleg megkocogtatni a házat. Ez a tüske beragadhat.

2011. nov. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!