Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérleti probléma. Mit tehetnék?

Albérleti probléma. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Novemberben költöztünk egy albérletbe,családi okok miatt. Azóta ez rendeződött. A tulajnak oda kellett adnom 2 havi kauciót,és a novemberi bérleti díjat. Közbe rendeződtek a dolgok visszaköltöztünk a szüleimhez. Tudni kell egy kis faluban lakunk és a kislányom ide jár oviba,az albérlet 10 km-rel arrébb volt egy városban,a lányomat minden reggel hozni kellett és ez nagyon sokba volt,meg szinte aludni jártunk csak haza. Na de mind1.

Szóltam a tulajnak időben,majdnem hónap közepén,hogy hirdesse meg nyugodtan a lakást,mert már nincs szükségünk rá. Erre ő felháborodva mondta,hogy a kauciót le kell laknunk. Mondtam neki,hogy nem lakjuk le,mert én azért mert ő úgy akarja nem fogom fent tartani a lakást,és javasoltam neki,hogy a kaució összegét számolja bele a rezsibe. Nem tetszett neki az ötlet.


De ez így lehetséges,nem?


Csak arról írtunk papírt hogy átadtam neki az x összeget,arról nem hogy meddig vettem ki az albérletet,meg hogy ez az összeg mit is takar...


2011. nov. 29. 05:56
 1/2 anonim ***** válasza:
persze, hogy nem tetszett neki az ötlet, mert gondolom elköltötte a kauciót... amit nem szabadott volna ugye, de gondolom nem hitte volna h hamar kiköltöztök. köteles visszaadni a kauciót, ha nem tettetek semmilyen kárt a lakásban.
2011. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Dehogy tettünk kárt,nem rombolni mentünk mi oda. Én nem visszakérni szeretném,hanem hogy a rezsit ő fizesse ki abból a pénzből amit én kaucióként átnyújtottam. Nem beszéltük meg hogy meddig leszünk ott így nem tudom miért vette biztosra hogy sokáig ott leszünk.
2011. nov. 29. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!