Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a legjobb gyújtós kályhához...

Mi a legjobb gyújtós kályhához? Hogyan gyullad be úgy, hogy nem lesz közben minden füstös?

Figyelt kérdés

Panelgyerek vagyok, aki életében nem csiholt még tüzet. Ehhez képest, most fatüzeléses kályhával kellene, füstmentes meleg otthont varázsolnom. Még nem jöttem rá hogyan is kell.


Először kis hasíték fákat teszek be, majd rá napilapokat gombóccá gyűrve. Ezután meggyújtom és várom, hogy a kis fák lángrakapjanak. Ha ez megvan akkor jöhetnek rá a nagy fadarabok.

Csakhogy ez 3-ból egyszer jön be. Kétszer egyszerűen nem gyullad be a nagyobb fa, ráadásul közben ömlik ki a füst a kályhából...


Mit csináljak másként? Vettem fáklyaolajat, de egyenlőre nem merem ráönteni, mert arra rá van írva, hogy a belégzése mérgező...


Régi motorosoktól szívesen vennék tanácsokat. Úgy írjatok légyszi, mintha egy óvodás gyereknek próbálnátok elmagyarázni...

köszi


2011. dec. 6. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

nagyon aranyos kérdés

mélyen átérzem a problémádat

én vagy 20 évig fűtöttem szénnel fával,minden csínját ismerem,

de hogy nálatok mi volna a legjobb módszer,azt magadnak kell kitalálnod,mert ahány kályha ,annyi verzió van,igazából,hogy nálatok mi válik be ,azt más nem tudhatja

2011. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ekkora különbségek lennének? Azt hittem ez sokkal egyszerűbb lesz...

Azért bíztass egy kicsit, hogy nem leszünk mostantól mindig füstszagúak... :(

2011. dec. 6. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is két vastagabb fa oldalra betéve. A papír megy alulra, lazán összegyűrve, nem fényes papírból. Utána vékony gallyak keresztbe a vastagabb fákon, vagy puhafa vékony gyújtósnak. Erre lehet tenni kicsit vastagabbakat (keresztben), hogy begyulladjanak. Ez is inkább puhafa legyen, aztán ennek a tetejére keményfa, de nem túl vastag.

Egy-két újságpapírt csőszerűre összegyűrsz hosszában, meggyújtod az első végét, és ezzel gyújtod meg a papírt a kályhában, ahogy ég le a papírcső, úgy dugod beljebb, kicsit meg is rángathatod jobbra-balra, hogy a papírhamu leessen a rostélyon, és jó legyen a huzat. Ha már rövid, akkor belököd, és előkapod a másodikat, bedugod a végét, ami meggyullad az előzőtől, és ezt addig folytatod, amíg be nem gyullad a fa. Ha jól csináltad, maximum két ilyen papírcső kell.

Tudomány ez, nem akármi! :D

2011. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vegyél alágyújtóst

: [link]


kis kockát kell belőle letörni,sokáig elég .

Vékony fákat beletekerek papírba az közé rakom az alágyújtóst .máglya szerűen teszem fölé a fát ,de még nem a vastagokat .meggyújtom az alágyújtóst .mikor már van bőven parázs ,akkor adagolom a vastagabb fákat .

2011. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úttörő nem voltál?
2011. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" bíztass egy kicsit, hogy nem leszünk mostantól mindig füstszagúak... :("


nem elkeseredni,de pedig megvan rá minden esélyetek-mármint a füstszagra,

igaz,hogy ez csak ősztől-tavaszig fog tartani,nyáron nuku füstszag

XD

2011. dec. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ljuden

Kipróbáltam a te módszeredet reggel. Bejött, csak nagyon nagyon lassú...vagy fél órán át szöszmötöltem vele. De biztos gyakorlat teszi majd a mestert...


Az alágyújtósról nem is hallottam. Köszönöm a linket, mindenképpen felkutatom és kipróbálom. Az ára is barátságos.


Nem voltam Úttörő, kisdobos is csak éppenhogy...én már a naplopó generációhoz tartozom... :(


A füstszagot valahogy mindenképpen le kell győznöm. Már oviba is szégyellem elvinni a fiamat, annyira füstös mindenünk...a munkatársaim ugyan elnézőek, de az oviban tartok tőle a gyerekek nem ennyire toleránsak sajnos.

2011. dec. 7. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem mindegy, hogy égetnivaló kormánypropagandával, vagy bedobálós újsággal próbálkozol. A kormánypropaganda nálunk nagyon gyorsan elég, de az árnyékszékben is nagyon hasznos. A bedobálós csak akkor ég jól, ha sok gyújtósat, hamuporszívót reklámoznak benne.
2011. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a 3-as profin leírta.


akkor füstöl vissza, ha a kéménynek nem jó a huzata.

Ez lehet attól, ha rosszul van megépítve, és attól is, ha nem elég meleg, azaz kihűl. vagy pedig kívülmelegebb van, mint bent, pl. délben belesüt a nap.


ilyenkor először ki kell melegíteni. vagy sima papírok elégetésével, vagy -én szoktam- hajszárítóval 2 percig bemelegíteni a kályhát, ha kimarad 1-2 nap fűtés. (ne csinálj disznóólat, ne a hamut fújd szanaszét!)


a láng felfelé száll, a gyújtóst fölé tesszük.

Ha még így sem boldogulsz, akkor hívj el egy kéményseprőt, vagy kályhást. Lehet, hogy zsákkémény, eldugult, szélfújta oldalon kihűl, vagy akármi

vagy a kőműves beépítette a kalapját

(régi történet. a nem fizetős tulajnak a kéményébe a kilyukasztott kalapjukat építették be. A kéményseprő golyója átmegy rajta, nem veszik észre, de a füstöt nem engedi át)

2012. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a legjobb gyújtós a száraz deszka, mert könnyen lehet hasogatni, és hamar lángra kap.

én 1cm×2cm×20 cm-eseket szoktam csinálni.

az előregyártottakat nem ismerem

2012. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!