Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a legjobb gyújtós kályhához...

Mi a legjobb gyújtós kályhához? Hogyan gyullad be úgy, hogy nem lesz közben minden füstös?

Figyelt kérdés

Panelgyerek vagyok, aki életében nem csiholt még tüzet. Ehhez képest, most fatüzeléses kályhával kellene, füstmentes meleg otthont varázsolnom. Még nem jöttem rá hogyan is kell.


Először kis hasíték fákat teszek be, majd rá napilapokat gombóccá gyűrve. Ezután meggyújtom és várom, hogy a kis fák lángrakapjanak. Ha ez megvan akkor jöhetnek rá a nagy fadarabok.

Csakhogy ez 3-ból egyszer jön be. Kétszer egyszerűen nem gyullad be a nagyobb fa, ráadásul közben ömlik ki a füst a kályhából...


Mit csináljak másként? Vettem fáklyaolajat, de egyenlőre nem merem ráönteni, mert arra rá van írva, hogy a belégzése mérgező...


Régi motorosoktól szívesen vennék tanácsokat. Úgy írjatok légyszi, mintha egy óvodás gyereknek próbálnátok elmagyarázni...

köszi


2011. dec. 6. 19:00
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ha sokat füstöl vissza a kályha, akkor érdemes egy tisztítást is megejteni, meglepően sokat segíthet. A kazánt is meg lehet pucolni, a kéményjáratot is.

Illetve vegyél valami koromtalanítót, pl a Konix kilós kiszerelésben vagy 6-800 Ft és nagyon sok ideig elég. Parázsra szórsz belőle néha egy kicsit és a kémény falán lerakódott cuccokat szépen feloldja, pernyeként leesik a kémény aljára. Néha kipucolod. Nem egy kéményseprő, de segít!

2012. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!