Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szomszédoma...

Hogyan vegyem rá a szomszédomat, hogy fejezze be?

Figyelt kérdés

Rendszeresen az utcán mossa az autóját, és a vegyszeres víz meg folyik el mindenfele. Hiába szólok neki, mintha a falnak beszélnék. Nem akarok neki rosszat, de azért nem nézhetem, hogy rendszeresen szennyezi a talajt. Bírságot sem akarok a nyakába zúdítani, de ha észérvekre nem hallgat, akkor lehet, hogy ebből tanulna. Tetten kell, hogy érje a jegyző, vagy a kövife?

Mit tennétek a helyemben?


2010. nov. 25. 11:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
71%
Ha nem akarod feljelenteni, akkor kérd meg, vagy vegyél neki te karácsonyra környezetkímélő tisztítószert. Pár ezer Ft-ból kijön egy ideig.
2010. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Nincs csatornázva az utca? Mert akkor egyszerűen belefolyik a víz a csatornába és nincs gond vele, hiszen ugyanoda megy, mint a szennyvíz.
2010. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
végülis minden tisztítószer vegyszer. Arra nem kötelezheted, hogy az autómosót válassza, akár anyagi okokból sem. A talajba meg folyik sok más, ami még inkább nem oda való. Azonban ha tényleg van környezetkímélőbb tisztítószer, akkor beszélgess el vele, hogy láttad ezt a fajtát, és milyen jó, sok ember dícsérte, olcsóbb mint a másik, és környezetkímélő is. Nem hinném, hogy ilyennel foglalkozna bárki a rendőrségen, csak kiröhögnek.
2010. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Az utcán beton van, annak nem árt a vegyszeres víz. A talajnak meg amúgy is ezerszer többet ártanak a kipufogógázokból lecsapódó nehézfémek. Bírságot nem is tudnál a szomszéd nyakába akasztani, mert Magyarországon semmiféle olyan jogszabály nincsen, ami tiltaná a mosószeres víz használatát az utcán. Ha aggódsz, ne a járda szélére telepítsd a konyhakerted, és akkor kutya bajod nem lehet. De gondolom, amúgy sem ott van.
2010. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
akkor kínálj fel neki egy másik opciót, hogy hol mossa a kocsiját. Mondjuk építs egy betonozott területet és alatta csövekkel oldd meg a káros anyagok elvezetését (netán közömbösítését is) és tisztítását. És ajánld fel neki, hogy használhatja.
2010. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
ajánld fel neki,hogy ha beáll a te udvarodra akkor te lemosod a kocsiját...ugy és azzal amivel akarod
2010. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Az utca közterület.

Nem a te dolgod, hogy felszólítsd a cselekmény abbahagyására.

:)

2010. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
mondjuk az esővíz csatornából rohadtul nem oda folyik mint a szenyvíz:)
2010. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom nektek még kocsitok sincs és irigység beszél belőled!Ha mossa is mi közöd hozzá?

Ha meg nem mosná azért akarnád följelenteni!!Inkább foglalkozz a magad dolgával mig jól beléd nem rúg valaki!

Senki nem szereti a följelentgetőket!!

Fogyatékos talán a szomszédod hogy neked kell ilyesmire figyelmeztetned?Gondolom Te vagy az idősebb és ezért jó példával jársz elől, ezért még a nyakadat sem mosod mert a szappan is vegyszer!

2010. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A hasznos válaszokat köszönöm!

De úgy látom a rosszindulatúak sem állták meg, hogy le ne oltsanak, meg ne mondják a frankót! Remélem most keménynek érzitek magatokat, főleg te, kedves utolsó. Nem értem, hogyan jellemezhetsz így, ekkora bizonyossággal, holott nem ismersz, csak egy kérdést tettem el, és ebből már te el is döntöd, hogy én milyen fösvény vagyok, hogy feljelentgetek mindenkit, meg irigy vagyok, sőt te azt is megtudtad a kérdésemből, hogy kocsim sincs (van). Hát mit mondjak gratulálok. Foglalkozzak a magam dolgával? Épp azt teszem. Pontosan annyi közöm van hozzá, mint neked, vagy bárkinek: a talaj ugyanis alapvető táplálékaink termőközege, sőt elárulok egy titkot a legtöbb ivóvizet is a talajból nyerik, mélyről, de a sok-sok év alatt képes leszivárogni oda pl az autósampon is. Az ilyen mentalitás miatt, mint a tied, tartunk ott, ahol.

Más szennyezi a talajt, a közös ÉRTÉKET!, szólni merek érte, és még én érezzem rosszul magam,??

Egyébként meg, szerintem te vagy ilyen, amit leírtál, ugyanis az ember a külső környezetében azt látja meg, az tűnik föl, ami önmagában is jelen van, Röviden a világ tükör.

Egyébként meg ha valaki hát akkor én nem vagyok a feljelentgetős típus, szerintem a kérdésemből is látszik hogy nem rosszindulat vezérel (te ezt nem vetted észre lásd fenti okok miatt). Egyébként azt hiszel amit akarsz, a te dolgod, a véleményed nem tény, de téged azért minősít.

2010. dec. 1. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!