Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Háromhetente takarítsam a...

Robi kérdése:

Háromhetente takarítsam a füstcsövet?

Figyelt kérdés
Üdv! Ohra, más néven örökégő kályhával fűtünk, csak fával az ősszel kaptuk, olyan problémánk van, hogy kb 3 hét fűtés után alig akar égni benne, és csak befele füstöl!Már másodszor csinálja, leszedtem a füstcsövet 1 vödörnyi kormot, korompamacsokat ütöttem-szórtam ki belőle, mindkét alkalommal a kémény tiszta, valamiért berakódik de csak a füstcső! Mitől lehet ez? A kémény elég huzatos szerintem!
2011. dec. 11. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor rakódik le a korom ha a cső hőmérséklete túl alacsony,és ilyenkor kondenzként kirakódik a gázból a koromtartalom a relatív hideg cső falára. Ennek csőnek XY C° hőmérséklet alá nem szabad mennie.


A legjobb lenne 1 szakembert és/vagy 1 kéményseprőt kihívni, nem játék ez, még a végén kaptok egy szénmonoxid mérgezést,vagy egy kémény tüzet aztán meg leég a ház.

2011. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alacsony a kémény hőmérséklete, illetve gyantás lehet a fa. pl. fenyő amivel fűtetek.
2011. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Raklappal és kb 15 éve kivágott akáccal tüzelünk,mind a kettő csont száraz!Kerítek vmi hozzáértőt!Köszi!Robi
2011. dec. 11. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!