Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy kétszobás, szigetelt, új...

Egy kétszobás, szigetelt, új műanyag nyílászárós 4. emeleti (középső) panellakás, távfűtéssel, hőmennyiségmérővel milyen energetikai besorolású?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 01:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az ablak és milyen a szigetelés. Általában a paneleket b vagy c kategóriába szokták felhozni ily módon, ami teljesen korrekt.

De elképzelhető, hogy nálatok az átlagosnál jobb, vagy éppen rosszabb a szigetelés, így a vagy csak d kategóriát értek el.

2011. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Keleti ablak és annyira jó szigetelés hogy nálunk a negyediken mivel a meleg amúgy is felfelé száll.. hát az egész szint csak valamikor -10 fok táján kezdi el bekapcsolni a hőfokszabályzót.. alapból csillagon áll.. de így is póló és rövidnaci...


Kiadnánk albérletbe és ezért volt a kérdés, de most olvastam hogy az 50 nm alattiakat nem kell megnézetni akkor sem ha ki akarjuk adni.. a mienk 49nm két szoba..

azt tudom hogy az albérlő jól jár mert itt jóval kevesebbet fizetünk.. még arányában is, mint abban a házban amit most újítgatunk és hamarosan költözünk..csakhát kinőttük 3 gyerekkel...


azért kíváncsi vagyok:) lehet hogy ha házat majd megnézetjük akkor a lkaást is.. elvégre az energiatanúsítvány jól jön bármikor és két évig érvényes ha jól emlékszem..

mégegyszer kösziii!

2011. dec. 13. 16:04
 3/4 anonim válasza:

Ez nem így működik!

Tanúsítványt kell rá kérni, vannak ezzel foglalkozó cégek, akik ezt végezhetik, én őket ajánlom: [link]


Tehát, nem attól függ, hogy mekora a lakás, meg hány ajtó van, hanem le kell mérni, hogy valójában milyen a lakás szigetelése, amit hőkamerával végeznek.

Remélem segítettem, üdv!

2012. febr. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
úgy hallottam 50 nm alatt nem kell akkor sem ha kiadjuk a lakást.. De mindegy.. van már rá bérlő jelentkező... Ismét ki lett próbálva a fűtésnélküliség :) -12 foknál kezdtünk el fűteni ebben a farkasordítóban :))))
2012. febr. 29. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!