Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora garázs kell (minimum)...

Mekkora garázs kell (minimum) egy autónak? Építhetek garázst engedély nélkül a portámra?

Figyelt kérdés

Jó, természetesen tudom, hogy elvileg nem építhetek semmit engedély nélkül.

Viszont, a (sarok)portánkon szabadon álló ház építésére van lehetőség. 3 éve építkeztünk, akkor 6 méter előkertet és 6 méter oldalkertet kellett lehagyni (ami ugye a miénk, el van kerítve kerítéssel, de elviekben nem építhetem be)ami nagyon nagy kitolás..

Hátra felé nem szeretnék építkezni, mert az túl nagy teret venne el az udvarból, viszont ott áll az a 6 méteres oldalkert, amit az ég világon semmire sem tudok használni.. csak befüvesíteni, ültetni rá. Viszont, mivel ott folyton árnyék van, így egy növény sem szívesen marad meg, amit én szívesen ültetnék. Így gondoltam építenénk oda egy kis fa garázst, ahova be tudnánk állni az autónkkal, és tudnánk odabent tárolni a bicikliket, fűnyírót, tűzifát...stb.


Rájöhetnek valahogy, hogy garázst építettem? Viszonylag elhagyatott hely, alig jár erre autó. A szomszédok rendesek, biztos nem jelentetnének be a garázs miatt (pláne, hogy ők is építettek olyasmit, amire nincs engedélyük)

Másrészt, 2 méter magas örökzöld (átláthatatlan) sövény veszi körül a házunkat, így nem is lenne feltűnő a garázs.

Még egy kérdésem lenne... Minimum mekkora garázs kell egy autónak? Mekkora legyen a garázs ajtaja? Én úgy gondoltam, hogy kb 3 méter széles ajtó kéne.


Köszönöm a segítségeteket!


2011. dec. 17. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem teszel rá ajtót,még hivatalos engedély sem kell.
2011. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom... meg azt is, hogy elviekben kocsibeállóhoz sem kell engedély (max bejelentés) viszont, ez a garázs olyan helyre kerülne, ahova elvileg nem építhetek, max csak kocsibeállót.
2011. dec. 17. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Sokmindent lehet építeni engedély nélkül (pár éve könnyítettek a szabályozáson), de garázst tényleg nem szabad anélkül építeni.


2-2,2 méteres ajtón már simán be lehet állni, a 3 méteresen már teherautó is befér! (2,5 m egy átlagos forgalmi sáv az úton!)


2,5 m orommagasság alatti nem emberi tartózkodásra szolgáló épületet (ha az nem garázs,bejelentés nélkül is építhetsz).


Építsetek mondjuk egy 7 x 3 méteres nyitott kocsibeállót, aminek a végén egy 2 méteres részt zártra építetek, és ott lehetne biciklit tárolni, és még az építésügy se kötne bele.

2011. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos 7 méter széles vagy hosszú garázs nem férne el.. én mondjuk egy 3x5 méteresre gondoltam, és közvetlenül a házhoz építenénk hozzá. Úgy gondoltam, hogy csinálnánk neki egy kis alapot.

Hogy érted azt, hogy a végén csinálnánk neki 2 méteres zárt részt? Elnézést, hogy értetlenkedek, csak női fejjel kicsit nehezen fogom fel az ilyen dolgokat :))

2011. dec. 17. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem elfér olyan hosszú építmény, amiben elfér egy nyitott kocsibeálló, és a végében egy zárt tároló, mert abba már nem tudnának belekötni. A 3 x 5 méterben épp elfér egy nagyobb autó...
2011. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos többre nem nagyon van ott hely :( Mondjuk max 3,5x5 métereset tudnánk építeni..de az 5 méter hosszúság az adott, annál hosszabb nem lehet az előkert miatt. Ami ugye 6 méter, de a kaputól azért kéne 1 méter hely a garázsajtóig. :)
2011. dec. 17. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Te az előkertbe akarnád?Az elég necces.Az utcaképet változtatja, ezt nem lehet.
2011. dec. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk két átlagos autónak kellett 6x6-os garázs(ikergarázs).

Ajtó még nincs rajta,nem volt rá pénz.

De méretileg tényleg kell minimum az 5,5 méter hossz és szerintem 2,5 méter szélesség.

Bár néha a 3 méter széles garázsban sincs annyi hely,hogy rendesen elférjek,be van pakolva minden...

Pontalapja van,tehát csak a "tartólábak" alatt van beton,többre nem tellett.Könnyűszerkezetes maga az épület,fából van(Osb lap,fenyő fűrészáru,meg persze jó pár szögvas,csavarok,a betonba vas...) a tető meg trapézlemez.

Eddig szigetelés nélkül,úgy,hogy állnak a falak,tető van(nyeregtető)belül még földes;tartok 200 ezer forintnál.Én csináltam mindent,szakemberre nem kellett költeni,csak anyagárat írok.Még nincs kész :-) készen kb 250-300 ezerből lesz,de legalább elfér benne sok minden.

2011. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, az előkertbe szeretném :)

Illetve, mondanám inkább "oldakertnek"


A sarokportánk azon utcafronti részén szinte nincs semmi. Ezt úgy értsétek, hogy : földes út, szántóföld.. A város szélén vagyunk, ha átmegyünk az utca másik oldalára, akkor az már külterület. Pontosabban mezőgazdasági terültet.. csupa szántóföld.

Tehát, sokat nem rontana az utca képén. Pláne, hogy nagyon belátni nem lehet a sövénytől.


Köszönöm neked kedves utolsó, hogy írtál árat! Igazából fogalmam sem volt, h kb mennyibe kerülne a garázs. Nálunk a férjem és az öcsém csinálná. :)

2011. dec. 19. 12:13
 10/11 gomzoli ***** válasza:

ugy hallottam, hogy 40 m2 alatti, nem lakhato mellekepület epitese nem engedelyköteles, csak bejelentesi kötelezettsege van. Persze, hogy a telken belül hova teszitek, abba beleszolhatnak, pl. tüzvedelmi, tüzoltasi utvonal szabadon tartasa, stb okokbol.

5 meter hossz (külsö meret-ebböl meg lejön a falvastagsag!) pedig tenyleg kicsi, hiszen meg egy Corsa meretü auto is eleri a 4 metert. Meg ilyen kisautoval is centizni kellene elöl-hatul, mikor bejarsz, föleg, ha meg ajtot is akarsz a garazsra.

2012. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!