Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Balatonlellei, Balaton parti...

Balatonlellei, Balaton parti lakosok! Milyen véleményetek van a településekkel? Előny, hátrány, és hol?

Figyelt kérdés
Balaton parti településre szeretnék költözni, elsősorban Balatonlelle, Balatonboglár, és Fonyód szimpatikus. Ezért szeretném a véleményeteket, hogy hová érdemes, és hová nem. (Pozitív, negatív dolgok: család, munka, megélhetés, közösség)
2011. dec. 21. 09:33
 1/2 Antimod ***** válasza:

Fonyódról tudok nyilatkozni, bár nem ott élek, nagyon sok időt töltöttem ott életemben.

Kellemes, biztonságos kis hely, még közösség is van, rá lehet fogni.


Megélhetés: a turizmus sajnos érezhetően lankad, de talán az épülő kompkikötő segít valamit ezen. Kellene valami nagyobb, szórakoztatóipari beruházás szerintem. Télen elég kihalt település, inkább falusi, mint városi jelleggel.


A polgármesterrel gondok voltak pár éve (sikkasztott, el is ítélték), nem tudom, a mostani milyen.


Még egy jó tanács: a hegyen ne nézz ingatlant, mert löszhegység, és egyes pontjain életveszélyes, néhány éve többmilliós beruházás mentett csak meg házakat, nyaralókat.


Egyébként gyönyörű szép hely szerintem, biztonságos, kellemes, a kilátás páratlan a Badacsonyra és a környező északi-parti hegyekre (dombokra). Nagy hátránya viszont, hogy nincs a közelben igazán nagy központ, Siófok és Nagykanizsa ehhez messze van, Marcali pedig nem nagyváros.

2011. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit offolok :)


Nekem Balatonkeresztúron van nyaralóm. Nagyon szeretem, közel van a tó, és az északi oldal látványa fenséges innen :) Keszthely a legközelebbi nagyobb város, és az is jó, hogy ez a környék szebb, mint a Budapesthez közelebbi települések, kevésbé van beépítve.


Mondjuk ezen a részen elég drága például a vízdíj meg a csatornadíj, az áram azt hiszem kb annyi, mint Pesten (Pesten lakunk ugyanis).


Munka: erről sajnos nincs információm, Keszhely, Zalaegerszeg és Nagykanizsa közel van, talán ott könnyebb munkát találni. Az árak drágábbak, mint Pesten, a közösségről még sajnos nem tudok sokat, mert augusztusban vettem a házat. Viszont a szomszédaim kedvesek, közvetlen emberek.

2011. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!