Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Villany vagy...

Melyik a jobb? Villany vagy gáz bojler? Érvek, ellenérvek. Tapasztalatok.

Figyelt kérdés

Kinél mi vált be??

A gázosnál már előíráás a kémény bélelés..a villany viszont nem drágább?mert ugye állandóan visszamelegíit az egész víz mennyiséget ha használod....Tapasztalatok?melyik fogyaszt többet nekem olyan 80literes kellene.

Köszönöm várom a tapasztalatokat...


2012. jan. 2. 00:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" minőségű gáz jön állandóan a csőből csak az órát forgatja de nem fűt."


Aha. És erre bizonyíték is van vagy csak rágalom? Ki lehet hívni szakértőt, de ha nincs igazad akkor nem lesz olcsó... :-D

2014. ápr. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"-A gázzal való meegítésért pontosan annyit fizetsz, amennyit melegítesz "


Igen mind addig amíg meg nem nézed működés közben parapet/kémény másik végét, aztán rögtön rá jössz, hogy a 100% bepumpált gáz energiából 60% elszáll az utcára, míg a villanyéból 97% hasznosul. Így már, mindjárt elgondolkodtató, hogy valóban drágább a villannyal való bármilyen nemű (melegíz, levegő) fűtés, de már nem számottevően, ha figyelembe vesszük a kémény építési, kéményseprői engedélyeket és az éves karbantartási költségeket is.

2014. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tetro ***** válasza:
laktam egy olyan lakásban ahol a fűtést egy elektromossá alakított cserepkályha biztosította. 70nm-t volt olyan hónap hogy 80ezres villanyszámlával fűtöttem ki. ugyanekkora gázos lakás a meleg vízzel együtt se volt több 30-35ezernél
2014. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a távhő vált be mint melegvíz, de az tudom, hogy nincs mindenhol sajna. :)
2014. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!