Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet 16 évesen elköltözn...

Hogy lehet 16 évesen elköltözni othonrol hogy önnálllo lehessek hogy a szüleim ne tujanak beleszolni?

Figyelt kérdés
Egy 16éves lány vok és önálosodni szeretnék,ha lehetséges elköltöznék ithontol,de öszeis szeretnék költözni a barátommal,a szüleimmel tartanám a kapcsolatom csak nem élnék velük de egyébként is válnak....Naon szeretjük 1mást a barátommal,és kész vagyok arra hogy öszeköltözünk és hogy önálosodhassam...Kérlek segitsetek...
2009. máj. 22. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Amíg ilyen borzalmas a helyesírásod , ne önállósodni akarj, hanem tanulni!
2009. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem még korai ez az összeköltözés, nem gondolod? Suliba járnál továbbra is? (Mert 8 általánossal nem válogathatsz majd a munkahelyek közül, de ezt bizonyára Te is tudod). Készen arra, hogy napi szinten főzz, hetente moss, és takaríts? Miből élnétek?

Mert persze, ezt nagyon szép elképzelni, hogy összeköltözünk, és húúdejólesz utána. De te megtennéd -e azt a háztartásban, ami otthon fel sem tűnik, mert édesanyád elvégzi helyetted. Mindezt tanulás mellett nem egyszerű megvalósítani.

Gondold ezeket végig!

2009. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy is 18 év a tankötelezettség, és van még mit tanulnod, ahogy látszik is...
2009. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
A 18. születésnapod után oda költözöl, ahová csak akarsz, a szüleidnek nem lesz beleszólása, de addig sehová nem mehetsz otthonról, kivéve intézetbe, ha bebizonyítod, hogy testi és lelki fejlődésedre káros hatással van az otthoni légkör... Ugye, nem egy vonzó alternatíva? Addig pedig tanulj meg helyesen írni, mert így semmi sem lesz belőled az életben, csak segélyért kuncsorgó munkanélküli. A d*gás megy, a tanulás nem: hát gratulálok.
2009. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a szüleidnek van most éppen elég bajuk a válással, ne tetézd még te is. Inkább támogsd őket lelkileg. Már amelyik megérdemli. Amúgy teljesen egyetértek az előttem szólókkal. A gazdasági világválság közepén vagyunk. Utánad tanulatlanul, képzetlenül nem fognak kapkodni. Én gyerek és férj mellett tanulok. Mondhatom baromira nehéz 33 évesen. Igaz én felsőfokura járok. A lényeg, hogy nem vagy te még felkészülve semmire, nemhogy AZ ÉLETRE! Olvasgasd a helyesírási szabályzatot mert az marhára rád férne..... Amennyiben egy milliomos pasival keversz és kitartott k...va akarsz lenni pár hónapig akkor hajrá. A gyámügy elég hamar utólér és mehetsz intézetbe a sok feka közé. Becsüld meg az otthonod és tanuljál. 16 évesen az a dolgod. Pasizni ésszel kell és lehet.
2009. máj. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk vállalj diákmunkát, végezz el otthon minden házimunkát. 16 évesen ez az önállósulás. Aztán majd 18 éves korod után gondolkozz a saját lakáson, ha még akarsz.


Am a válasz egyszerű, sehogy sem tudsz ennyi idősen elköltözni, te még nem vagy felnőtt, éjszakai munkát sem vállalhatsz, és nem is szavazhatsz, meg ha jól tudom bizonyos munkanapnál többet nem is dolgozhatsz egy hónapban, talán a munkavállaláshoz is kell szülői beleegyezés, de ebben nem vagyok biztos.

2009. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem simán költözz el. Van a környéken bérelhető lakás biztosan.

Keress munkát, mert a boltban csak pénzzel fizethetsz. Mossál a párodra, főzz rá, takaríts, vasalj, satöbbi, dolgozz a munkahelyeden (valami segédmunka jöhet szóba). Abból a fizetésből még a hétvégi bulira se fogja futni. De erőd se lesz rá úgyse. Utána rájössz, hogy nem volt otthon olyan rosz és 1 hét múlva hazaköltözöl és jobban tiszteled a szüleidet.

2009. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 lehetőséged van, hogy elköltözhess.


1. Fogod magad és egyszerűen elmész, ha szerencséd van, a szüleid nem bolygatják.


2. Összeházasodsz a barátoddal (szülői beleegyezés is kell), akkor nagykorúsítanak.


3. Ennek nem emlékszem a nevére, de a gyámügyön tudják, valaki vállalja érted a felelősséget (mint eddig a szüleid), és úgy költözöl el.


Viszont a fentiekre tényleg készülj, bizony porszívózni, felmosni, modogatni, mosni, vasalni, főzni, nagytakarítani, wc-t pucolni, nagytakarítani, stb neked kell majd, akár a barátod után is!

Akár van hozzá kedved, akár nincs, akkor is, ha éjfélig tanulsz és hulla fáradt vagy.

A boltba pénz kell, a rezsire is, nem is kevés, azt elő kell teremteni, vagy neked, vagy a barátodnak.

Ha önállósulni akarsz, ugye ezt a terhet egyik szülőre sem akarod bízni?

Sok szerencsét.

2009. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Néhány helyen elgépeltem, a modogatni természetesen mosogatni és a nagytakarítani elég egyszer is:)

2009. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne akarjál elköltözni,jó ott neked inkább menjél tanuld még egy kicsit azt a nyelvtant.
2009. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!