Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kell 6 évente a saját...

Miért kell 6 évente a saját költségemre vízórát cserélni?

Figyelt kérdés
Nem régen cseréltettem a teljesen jó vízórákat a lakásomban, kettőt 17600 Ft-ért. Azt mondták, ha nem cseréltetem ki, a vízművek nem fogadja el a leolvasott adatokat. A pénzlenyúláson kívül mi szükség van erre? Itt lakom 92 óta, azóta pl. a villanyórát csak egyszer cserélték, akkor se nekem kellett fizetni, hanem hozta az ELMÜ.

2012. jan. 8. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A mellék vízmérő NEM kötelező.

Ha van akkor azt a tulaj saját elhatározásból szereltette be,hogy csak a ténylegesen általa fogyasztott vizet mérje.


Az órákra a 6 év hitelességet a gyártó adja,a továbbiakban az esetleges pontatlan mérésért nem vállal felelősséget.

Így a vízmű sem.Ezért kell cserélni.Ennek elmulasztásakor visszakerül a fogyasztó a közös költségű elszámolásba.

2012. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ha így veszem, akkor a villanyra is mondhatják, hogy fizessek átalányt, és ha nem tetszik, szereltessem be én a villanyórát saját költségemre, meg cseréltessem úgy, ahogy ők akarják. Nem rossz ötlet, valaki ezt majd még megcsinálja...
2012. jan. 8. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A víz ill.gázórák egyedi mérők,ép úgy mint a ház fő vízórája.Viszont 30-40 éve még senki nem gondolta,hogy az ingyen víz mégsem lesz ingyen.Ezért nem szereltek sehová mellékmérőket.

Egyszerű példa(ha van autód) Nem viszed el a kötelező szervizre,(hiába "tökéletesen" megy a gép)hiba esetén erre fognak hivatkozni és bukod a garanciát.

2012. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Mert rossz helyen laksz. Nálunk pl egy fillérbe sem kerül. Néha kijönnek a szolgáltatótól, lecserélik, akkor amikor ők gondolják, pénzt nem kell érte fizetni.
2012. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ilyen nincs , hogy jó és rossz helyen laksz. A mellékmérő hitelesítés /mert igazából cserélni sem kellene, csakhogy a hitelesítés kb. ugyanannyiba kerül mint egy új/ a lakás/ház tulajdonosának a költsége. Nálatok akkor vagy főmérő van ami a vízmű tulajdona, vagy amit nehezen hiszek a közös költségből állják mellékvízmérő cseréjét.
2012. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!