Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy kb 10 négyzetméteres...

Egy kb 10 négyzetméteres szobát milyen gyakran kell szellőztetni?

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés,nem tudom jobban megfogalmazni.Nyáron nekem non stop nyitva van az ablak,de télen nem lehet a hideg miatt.Ha pár óránként nem szellőztetek úgy érzem nehezebben veszem a levegőt,úgy érzem megfulladok,mert kevés az oxigén.

Ennek lehet alapja?Vagy teljesen marhaság?Mennyi idő után fogy el annyi levegő hogy már érezhető lélegzetvételnél.Kb meddig nem probléma ha nem szellőztetek?

Úgy érzem megfájdul a fejem ha nem szellőztetek.Mondjuk hypochondernek mondanak.


2012. jan. 12. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Pár óra alatt még nem fogy el az oxigén, no meg a szobák nem hermetikusan zártak, cserélődik a levegő, ha pl. kimész, bejössz, kinyitod az ajtót, meg az ajtó alatt is, meg ha régebbi ablakod van, azon főleg.

Inkább az valószínű, hogy megemelkedik a hőmérséklet és a páratartalom, és az fullasztó. Ha az oxigén fogyna el, akkor pl. éjszaka alvás közben megfulladnál, de ez nyilván nem történik meg.

Megoldás lehet az, ha kicsit lejjebb veszed a fűtést, hűvösben kevésbé hajlamos az ember a rosszullétre, mint melegben. Esetleg tartsd nyitva az ajtót.

2012. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok hypochonder, de nekem mégis naponta legalább háromszor- négyszer kell szellőztetnem, mert én is ugyanúgy érzem mint te. Este van úgy, ha elfelejtettem szellőztetni, hogy ki kel szállnom az ágyból és pár percre ki kell állnom az ablakba, beszívni a friss levegőt, pár percre nyitva hagyom és utána már alszom is mint a bunda. Pedig régiek a nyílászárók, ha kint szél van, akkor bent is jobb levegő. Szóval elvileg cserélődnie kellene a levegőnek. Biztos, hogy fogy az oxigén, nálam konvektorok vannak és én is szabályosan érzem, hogy nem az a baj, ha meleg van, hanem hogy nincs oxigén a lakásban. A szobámban 20 fok van és mégis szellőztetnem kell. (Ó én 24- fokos lakásban ki sem bírnám télen. Érdekes, mert nyáron meg imádom, ha 26 fok van a házban, igaz, akkor nálam is egész nap nyitva vannak az ablakok, tehát van oxigén). Most hogy felkeltem, kinyitottam a szobám ablakát. Aztán, valamikor dél felé, délután is szellőztetek, no meg lefekvés előtt mindenképpen.
2012. jan. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__238118..


Utolsó vagyok, amúgy ezt a kérdést már más is feltette itt. Olvasgass bele érdemes.:)

2012. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1.Első,köszi szépen!Egyébként egyáltalán nem fűtünk,mert nincs rá keret.Ha néha mégis bekapcsoljuk teregetés miatt,akkor sem az én szobámban,hanem a konyhában,amit mindenki használ.Zárójel bezárva.Szóval a meleg nem lehet az oka.
2012. jan. 12. 08:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Második,ez nagyon durva,de énis ezt csinálom.Mármint hogy éjszaka közepén felkelek,nincs levegő,akkor megyek az ablakhoz levegőzni.Ezzel azt hittem egyedül vagyok.Valamelyik nap nyitott ablaknál aludtam,annyira éreztem ezt :)
2012. jan. 12. 08:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy szellőztetek rendesen.ha elmegyek itthonról kinyitom az ablakot,vagy ha megyek főzni,vagy filmezni a másik szobába,akkor is.Ezért nem értem.Köszi a linket,megnézem.
2012. jan. 12. 08:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Jézusom kedves kérdező, hogy bírjátok, ki hogy egyáltalán nem fűtötök? :O
2012. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!