Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valaki költözé...

Van olyan, hogy valaki költözés után soha sem tudja megszokni az új helyzetet, és élete végéig bánja, vagy boldogtalan lesz?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 01:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Ha valaki tudja, hogy a hellyel van gond, akkor azt mindig vissza lehet csinálni :)
2012. jan. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem erre is érvényes a "megszoksz vagy megszöksz" szabály. Ahol az ember nem érzi jól magát onnan úgyis tovább áll. Én most élek az 5. városban, és még csak 26 vagyok. :) Mondjuk mindet szerettem is meg nem is.

Hát ugye azt kell megvizsgálni mit nem tud az ember megszokni. A várost? A lakást? Az embereket? A lehetőségeket? Ezek némelyikén lehet változtatni: lakásfelújítás, sok kirándulás, ismerkedés, stb... de vannak dolgok amiken nem és akkor költözni kell.

2012. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha az embert megáldotta a sors némi intelligenciával, akkor mérlegel, mielőtt költözik. pláne ha szerette a régi helyet, ahol eddig lakott.


ami számomra szempont a költözésnél: környék (!), lakástípus, közlekedés, infrastruktúra, valamint hogy el tudom-e ott képzelni az életemet hosszú távon.


eddigi életemben csak 1x költöztem, nagyon jó döntés volt. mondjuk előtte 5 évig arról álmodoztam, hogy itt fogok lakni, ahol most. 1000x elképzeltem, és ugyanolyan jól érzem magam itt most, mint anno a gondolataimban.


mondjuk nekem az is sokat hozzátesz a dologhoz, hogy ahol előtte 22 évig laktam, az egy elég lehangoló környék volt, a végén már nagyon nyűg volt ott élni.

2012. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!