Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyitott rendszerbe kötött...

Pif kérdése:

Nyitott rendszerbe kötött 25kw-os gázkazán miért csak 42 fokosra fűti fel a vizet? Típusa Rádiusz 25

Figyelt kérdés
Idáig működött, termoelem lett cserélve, azért lett bolygatva. 42-45 fokig felfűt, tovább egyszerűen nem bírja. A gáz ég, víz van benne, a kazánon lévő hőfokszabályzó le van kötve ideiglenesen, hogy ne zavarjon be, mint lehetséges hibaforrás. Ötlete valakinek? Előre is köszi.
2012. jan. 16. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Lejjebb lett állítva a lángmagasság. Egyébként milyen kazán ez? Nem is hallottam róla!
2012. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, a lángmagasságot mivel lehet állítani? Az armatúrán van egy +/- csavar, amivel elvileg a gáznyomást lehet beállítani. Az lenne az? Az armatúra egyébként junkers, a kazánt a kaposmérői építőipari szöv. készítette 1977-ben :O
2012. jan. 17. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvileg az lesz az! Minél nagyobb nyomást adsz a főégőre, annál nagyobb lesz a lángmagasság, tehát jobban kell fűtsön! Előfordulhat, hogy a hőelem cseréjekor elállítódott, vagy a szerelő állított rajta. Jegyezd meg hogy hol állt, mert ha nem ez a probléma, akkor vissza kell tekerned! Nem mai gyerek az a kazán!


Üdv. A.

2012. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem jött be, reggel megnéztem a használatiját, és a gáznyomást 2,6m3/óra fogyasztásra kell belőni. Ezt megtettem, de semmi eredmény. Fel volt csavarva rendesen (3,1m3/óráig), de ugyanaz. 42 fok.
2012. jan. 17. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha levegős a hőcserélő, akkor hasonló hibát produkálhat. Légelenítsd!
2012. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hányszor volt tisztitva a kazántest,mert ilyen idős kazánnál ha el van dugulva,előbb-utóbb alul fog kukucskálni a lángja és ha nem megy át rajta,akkor mitől melegedne a víz?!
2012. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami:A termoelem attól ég el,hogy a kazán tutira el van dugulva és rettenetes hő áramlik vissza!
2012. jan. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta megoldódott a dolog. Valóban a kazántest volt eldugulva, és nem felfelé égett a láng...Egy alapos tisztítás sokat segített rajta. Még egyszer köszi, jó meleg van :)
2012. jan. 20. 16:35
 9/10 anonim válasza:

Nekem is ilyen van 1990 óta,földszint, emelet, padlásteres sorházi lakásban.

A vízhőfokot 50 -60 C kapcsolásra kell állítani.

Ez alatti hőfokon a belső vízhenger és a külső vízköpeny közötti körgyűrű alakú, kb 2 cm széles füstelvezető elkormolódik. Ezt onnan is észreveheted, hogy a kazán oldala a szigetelés ellenére is kívül átrmelegszik.

A szenes kazánházba került, a levegőt nem a lakáslégteréből szívja a kívül is hőszihgetelt kémény kb 9 m hosszú, így a hatásfokra nem panaszkodom.

Most cseréltettem benne komplett gyújtóégőt és bimetállt- anyagár kb 5000 Ft

Ezt kb öt évente megcsinálja az ember és nincs gond, ősszel bekapcsolod és tavaszi megy.

Tásasház lévén minden évben ellenőrzik a kéményseprők, csodájára járnak, mert idősebb a kazán, mint ők.

Csak a kazán vizét szabályzom, a szobákba elektromos termofejjel ellátott, Danfoss szelepeket szereltem, , computherm szobatermosztátok vezérlik a szivattyú indítását bármelyszelep nyitásakor.

dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A gázszelephez véletlenül se nyúlj, a szénmonoxid mennyiségét elronthatod.

A múlt téle n az enyhe időben a fűtésre 1470 m3 ment el, mind a 3 szinten kellemes meleg volt Előtte 1970, az azelőttiben 1940 m3 / év volt a fogyasztás.

2021 ben szigeteltük a házat, ablakokat cseréltünk.

A fogyasztás előtte 3300 és 3600 m3/év között mozgott és mindig fáztunk!

dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!